1. adventna nedelja- c

- S prvo adventno nedeljo vstopamo v adventni čas. Advent je priložnost, da v tem času kristjani naredimo inventuro svojega verskega in duhovnega življenja. Postavi si vprašanje: »Kakšen kristjan sem?« Na podlagi odgovora opravi tudi osebno sveto spoved, ki naj bo sestavni del priprave na božič. Lepo povabljeni v tem adventnem času k osebni in družinski molitvi, doma ob adventnem venčku. Povabljeni k obisku sv. maše, predvsem pa k sveti spovedi. Priložnost zanjo bo pred vsako sv. mašo.

- V torek, pol ure pred sveto mašo, molimo rožni venec. Lepo vabljeni!

- Zaradi miklavževanja v sredo odpade verouk za 2. razred.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka in župnijska Karitas vabita na MIKLAVŽEVANJE, ki bo v sredo, 5. 12. 2018,ob 17.00 v kulturnem domu Hoče. Medtem, ko bomo čakali sv. Miklavža, bomo prisluhnili kratkemu programu. Miklavž bo obdaril otroke do vključno četrtega razreda. Hvala za vaše prostovoljne prispevke!

- V četrtek bo po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih. Svojci, poskrbite, da se vaši domači, ki ne morejo več v cerkev, pred prazniki srečajo z Jezusom v zakramentih.

- V soboto bo praznik Brezmadežnega spočetja Device Marije, zato lepo vabljeni k sveti maši. Brezmadežna Marija je preroško znamenje in podoba, ki tudi nas spodbuja k prizadevanju za svobodo srca in čisto prosojnost pred Bogom.

- Mladi, v nedeljo, 9. 12., vabljeni na adventno dekanijsko srečanje v Slivnico. Srečanje bo od 15.00 do 17.00.

- Otroci so pri verouku prejeli adventni koledar. V koledarju imate za vsak dan adventno zgodbo (letos spoznavamo Friderika Barago, našega misijonarja med severnoameriškimi indijanci), ki jo (s starši) preberite zvečer ob adventnem venčku. Nato skupaj molite večerno molitev. Porudite se za obisk svete maše in za dobra dela. V sredini je priloga za misijonski hranilnik. Vanj zbirate »sadove« adventnega premagovanja in odpovedi v korist pomoči potrebnim otrokom v misijonskih deželah. Zbrane darove boste oddali na praznik sv. Treh kraljev (6.1.) k jaslicam v cerkvi.

-  Na voljo je Marijanski koledar in Družinska pratika.