34. nedelja med letom - Kristus kralj vesoljstva - b

- S slovesnim praznikom Kristusa Kralja vesoljstva sklepamo staro cerkveno leto. V njem smo skupaj s Kristusom in povezani med seboj kot Božje ljudstvo prehodili del naše poti na tem svetu, usmerjeni k poslednjemu cilju, večnemu življenju pri Bogu.

- Pred nami (od 26. 11. do 2. 12.) je teden Karitas z naslovom “MLADOST IZ KORENIN MODROSTI”, romanje sodelavcev Karitas na Ponikvo in dobrodelni koncert Klic dobrote v Celju, nedelja Karitas. Z darovi, ki jih darujete za Karitas, pomagamo slovenskim družinam, ki se znajdejo v stiski.Nabirke pri svetih mašah (2. 12.) bodo namenjene župnijski in škofijski Karitas. Svoj dar lahko nakažete tudi na TRR (Karitas Hoče, Hočka c. 2): SI56 0451 5000 3322 952 namen: KARITAS 2018

- V ponedeljek bo po večerni sveti maši slavilna molitvena skupina. Lepo vabljeni!

- V torek, pol ure pred sveto mašo, molimo rožni venec. Lepo vabljeni!

- V torek bo po sveti maši srečanje biblične skupine. Naša tokratna tema je Elija in Báalovi preroki, Prva knjiga kraljev, 16. poglavje od 29. vrstice do 19. poglavja, 18. vrstica (1Kr 16,29 - 19,18). Dobrodošel vsak, ki ga zanima Sveto pismo - tudi tisti, ki doslej še niste hodili na naša srečanja! V Svetem pismu je namreč veliko odgovorov na naša vsakodnevna vprašanja in probleme.

- V četrtek bo po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka Hoče vabi vse,  ki bi bili pripravljeni sodelovati pri izdelavi ADVENTNIH VENČKOV. Kdor more, naj do petka zvečer pripelje primerno zelenje (vejice tise, ciprese, bršljan …),  plodove dreves (majhne storže, orehe …) in šibe za obroče. Venčke bomo pletli v veroučni učilnici v petek, 30.11., po večerni maši, in v soboto dopoldan. Za delo prinesite s seboj vrtne škarje in rokavice. Blagoslovljene venčke boste lahko kupili v nedeljo, po sv. mašah. Vabljeni vsi, ki vam je delo in druženje  v veselje! Naj bo tudi to ena izmed priprav na naš osebni advent.

- Prihodnjo nedeljo bomo vstopili v adventni čas. Z njim katoličani začenjamo novo cerkveno leto in neposredno pripravo na božič. Glavni simbol tega časa je adventni venec, ki si ga bomo naredili ali kupili. Venčke bomo blagoslovili pri sv. mašah prihodnjo nedeljo. Naj ne bo le lep okras, temveč molitveni pripomoček, ob katerem se bo zbirala družina k molitvi.

- Na voljo je Marijanski koledar in Družinska pratika.