27. nedelja med letom - b

- Smo v oktobru, ki je mesec molitve rožnega venca. Verjetno ima vsak izmed nas doma rožni venec, zato poskrbimo, da ne bo sameval v kakšnem predalu, ampak da se bo bolj pogosto »grel« v naših rokah. Naj ta meditativna molitev postane del našega življenja!

- Tudi v Reki smo začeli z veroukom. Starši otrok 1. razreda, če želite, da vaš otrok obiskuje verouk, ga morate prijaviti v župnišču!

- Od 7. do 14. oktobra 2018 bo v Cerkvi na Slovenskem potekal 27. Teden za življenje pod geslom pesnika Franceta Balantiča »Studencev močnih, čistih sem željan«. Mladim in zakoncem bo mogoče čez teden prisluhniti tudi na Radiu Ognjišče. Več na spletni strani: Društvo Gibanje za življenje.

- Od ponedeljka, 8. oktobra dalje, bodo večerne svete maše v Razvanju ob 17.00 in v Hočah ob 18.00.

- V torek bo po sveti maši srečanje biblične skupine. Pogovarjali se bomo o kralju Salomonu: Prva knjiga kraljev, 2. in 3. poglavje (1 Kr 1 - 2). Dobrodošel vsak, ki ga zanima Sveto pismo - tudi tisti, ki doslej še niste hodili na naša srečanja! V Svetem pismu je namreč veliko odgovorov na naša vsakodnevna vprašanja in probleme.

- V četrtek bo po sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- V četrtek, 11. 10., bo po sveti maši srečanje članov ŽPS. Lepo vabljeni že k sveti maši!

- Katoliško društvo dr. Antona Murka Hoče vabi na kulturno-izobraževalni večer o knjigi Andreja Guliča Pohorje in Kozjak. Z avtorjem se bo pogovarjala dr. Slavica Tovšak. Dobimo se v župnišču Hoče v petek, 12. oktobra 2018, ob 18.45. Lepo vabljeni!

- V soboto, 13. oktobra, bomo poromali v Zgornjesavinjsko dolino (ogled Mozirskega gaja, sv. maša in kosilo v Lučah, ogled cerkve v Solčavi ter Plečnikove cerkve na začetku Logarske doline). Odhod avtobusa bo ob 7.00 izpred župnijske cerkve. Vrnitev v poznih popoldanskih urah.

- V nedeljo, 14. 10, bo med 14.30 in 16.00 na Ptujski Gori srečanje za bodoče birmance (8.razred), njihove starše in botre. Srečanje spada k pripravi na prejem zakramenta, zato je za birmance obvezno.

- V soboto, 20. 10., bo v centru Don Bosko (nasproti Qulandije) srečanje ministrantov mariborske škofije (od 9.30 do 15.30). Več o srečanju si lahko preberete na FB strani naše župnije. Prijavite se g. župniku do prihodnje nedelje (14. 10.).