26. nedelja med letom - b - Mihaelova

- SVETA BIRMA

- Devetdnevnica, ki smo jo začeli v četrtek, je neposredna priprava na zakrament svete birme. K njej lepo vabljeni tudi starši, botri in drugi sorodniki naših birmancev.

- Jutri, v ponedeljek, bo po sveti maši kratek sestanek za starše birmancev.

- V sredo bo ob 18.00 srečanje birmancev z birmovalcem, kanonikom, g. Bernardom Geršakom. K skušnji pridite tudi starši in botri. Po skušnji (med sveto maši in po njej) bo g. Geršak staršem in botrom na voljo za sveto spoved.

- V nedeljo, 7. oktobra, bo ob 10.00 slovesnost svete birme. Zakrament bo prejelo 24 devetošolcev. Prve klopi bodo rezervirane za birmance in botre. Hvala za razumevanje! Prejem tega zakramenta je klic, da skupaj s Kristusom gradimo življenje, ki vodi k Bogu in  s prejetimi darovi Svetega Duha vedno bolj postajamo Božji sodelavci.

- Jutri vstopamo v mesec oktober, mesec molitve, mesec rožnega venca. »Molitev lepa za vsak dan, le moli rad jo, o, kristjan …« nas bo vabila cerkvena pesem. Vsi lepo vabljeni, da vsaj kdaj v tem mesecu pridete v župnijsko cerkev, kjer bomo pol ure pred sveto mašo molili rožni venec, za naše družine, za naš kraj, župnijo, duhovne poklice … Vabljeni k molitvi tudi doma, kot družina, vsaj kakšno desetko rožnega venca.

- Pred nami je prvi četrtek, prvi petek in prva sobota z ustreznimi pobožnostmi.

- V petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- Od ponedeljka, 8. oktobra dalje, bodo večerne svete maše v Razvanju ob 17.00 in v Hočah ob 18.00.

- Lepo vabljeni na župnijsko romanje, ki bo v soboto, 13. oktobra, v Zgornjesavinjsko dolino (ogled Mozirskega gaja, sv. maša in kosilo v Lučah, ogled cerkve v Solčavi ter Plečnikove cerkve na začetku Logarske doline). Avtobus je že zaseden.

- Naši severni sosedje od 25. do 28. oktobra 2018 pripravljajo v Grazu  mednarodno taizéjsko srečanje. Ob molitvi, pogovorih in delavnicah bomo odkrivali Božjo prisotnost v naših življenjih ter si delili pričakovanja, ideje in izkušnje. Vse udeležence bodo sprejele gostiteljske družine v Gradcu in okolici. Več si lahko preberete na spletni strani SKAM (Skupnost katoliške mladine).

- Od 28. decembra 2018 do 1. januarja 2019 bo v Madridu potekalo evropsko srečanje mladih. Letošnje srečanje je 41. po vrsti. Več o srečanju si lahko preberete na https://skam.si/.