25. nedelja med letom - b - Slomškova

- Danes popoldan, na Slomškovo nedeljo, lepo vabljeni na osrednjo slovesnost v župnijsko cerkev v Vuzenici. Ob 15.00 bo molitvena ura, ob 16.00 pa sveta maša, ki jo bo ob somaševanju škofov in duhovnikov vodil nadškof Alojzij Cvikl.

- Jutri ne bo slavilne molitvene skupine. Lepo vabljeni v ponedeljek, 8. oktobra.

- V torek, pol ure pred sveto mašo, vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V četrtek bo začetek devetdnevnice pred birmo.

- V četrtek bo po večerni sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- Prihodnja nedelja je Mihaelova, zato lepo vabljeni ob 9.00 k žegnanju in sveti maši v Razvanje. Hkrati se zahvaljujemo vsem, ki ste darovali za pleskanje notranjosti cerkve. Bog povrni!

- Prihodnja nedelja je kvatrna. Pri svetih mašah bo vaš dar namenjen za vzdrževanje semenišča in  bogoslovja.

- V nedeljo, 30. 9., lepo vabljeni ob 10.00 k družinski sveti maši, pri kateri bo sodelovali veroučenci.

- Lepo vabljeni na župnijsko romanje, ki bo v soboto, 13. oktobra, v Zgornjesavinjsko dolino (ogled Mozirskega gaja, sv. maša in kosilo v Lučah, ogled cerkve v Solčavi ter Plečnikove cerkve na začetku Logarske doline). Prijave sprejemamo v župnišču do zapolnitve enega avtobusa. Ob prijavi poravnate 10,00 €, ostalo na avtobusu.

- Naši severni sosedje od 25. do 28. oktobra 2018 pripravljajo v Grazu  mednarodno taizéjsko srečanje. Pod geslom “SHARING FUTURE” vabijo mlade iz Avstrije, Slovenije, Madžarske, Hrvaške, Slovaške in drugih držav. V štirih dneh se bomo mladi srečevali po cerkvah starodavnega mestnega jedra. Ob molitvi, pogovorih in delavnicah bomo odkrivali Božjo prisotnost v naših življenjih ter si delili pričakovanja, ideje in izkušnje. Vse udeležence bodo sprejele gostiteljske družine v Gradcu in okolici. Več si lahko preberete na spletni strani SKAM (Skupnost katoliške mladine).

- Od 28. decembra 2018 do 1. januarja 2019 bo v Madridu potekalo evropsko srečanje mladih. Letošnje srečanje je 41. po vrsti. Več o srečanju si lahko preberete na https://skam.si/.