24. nedelja med letom - b

- Ta teden smo začeli z veroukom. V Reki pa takrat, ko bomo dobili soglasje, da je verouk lahko v šolskih prostorih. Starši otrok, ki 1. razred obiskujejo v Reki, pa bi želeli, da vaš otrok obiskuje verouk, morate izpolniti prijavnico v našem župnišču. Vsem veroučencem in njihovim staršem želimo blagoslovljeno katehetsko leto.

- V torek, pol ure pred sveto mašo, vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V torek bo po sveti maši srečanje biblične skupine. Pogovarjali se bomo o Davidu in Batšebi: Druga Samuelova knjiga, 11. poglavje od 1. vrstice do 12. poglavja, 25. vrstica (2Sam 11,1 - 12,25). Dobrodošel vsak, ki ga zanima Sveto pismo - tudi tisti, ki doslej še niste hodili na naša srečanja! V Svetem pismu je namreč veliko odgovorov na naša vsakodnevna vprašanja in probleme.

- V četrtek bo po večerni sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

-  V petek, 21. septembra, bomo v sklopu Evropskega leta kulturne dediščine obhajali mednarodni dan miru. Ob tej priložnosti bodo po vsej Evropi istočasno zazvonili vsi zvonovi. V ta namen bodo zvonovi slovenskih župnij in samostanov zvonili 15 minut z vsemi zvonovi med 18.00 in 18.15. To simbolično dejanje je namenjeno spominu 100. obletnice konca 1. svetovne vojne. Pobuda želi biti poziv vsem prebivalcem Evrope, da se grozote vojne ne bi več ponovile in da bi se zavedali, kako dragocena dobrina je mir.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka Hoče vabi na kulturno-izobraževalni večer Z GRKI, KARTAŽANI IN RIMLJANI PO JUŽNI ITALIJI IN SICILIJI. O deželi, ki danes privablja turiste, da občudujejo spomenike grških kolonij, rimskih mest, iščejo feničansko umetnost, se zanimajo za Normane … nam bo pripovedovala DR. JULIJANA VISOČNIK. Predavanje bo v župnišču Hoče v petek, 21. septembra 2018, ob 19.45. Lepo vabljeni!

- Prihodnja nedelja je Slomškova. Osrednja slovesnost bo v župnijski cerkvi v Vuzenici. Pred 180. leti je prišel bl. A. M. Slomšek za nadžupnika in dekana v to župnijo. Prav v Vuzenici je Slomšek napisal svoje znamenito delo Blaže in Nežica v nedeljski šoli. Ob 15.00 bo molitvena ura, ob 16.00 pa sveta maša, ki jo bo ob somaševanju škofov in duhovnikov vodil nadškof Alojzij Cvikl.

- Lepo vabljeni na župnijsko romanje, ki bo v soboto, 13. oktobra, v Zgornjesavinjsko dolino. Prijave sprejemamo v župnišču do zapolnitve enega avtobusa. Ob prijavi poravnate 10,00 €, ostalo na avtobusu. Podrobnejše informacije o romanju bodo v prihodnjem glasilu.

- Od 28. decembra 2018 do 1. januarja 2019 bo v Madridu potekalo evropsko srečanje mladih. Letošnje srečanje je 41. po vrsti. Več o srečanju si lahko preberete na https://skam.si/.

Kristjanki sta postali: Ina Muršec in Manca Lovrenčič, obe iz Hoč. Čestitamo.