15. nedelja med letom - b

- V torek pol ure pred sveto mašo lepo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V četrtek je po večerni sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- KRIŠTOFOVA NEDELJA IN AKCIJA MIVA »Moj dar Boga slavi za vse prevožene poti«. S tem geslom bomo v nedeljo, 22. julija, obhajali nedeljo svetega Krištofa, zavetnika popotnikov. Po župnijah bodo duhovniki blagoslavljali naša vozila (avtomobile, kombije, motorje, kolesa …) in delili Krištofove kartončke in nalepke, verniki pa bomo ob tej priložnosti darovali za misijonska vozila. Preko misijonske vozniške akcije MIVA Slovenija že 31 let pomagamo slovenskim (in tudi drugim) misijonarjem v deželah tretjega sveta.

Z darom za misijonska vozila se Bogu zahvaljujemo, da nas je varoval na vseh poteh v preteklem letu. Darujemo cent za vsakih deset srečno prevoženih kilometrov oziroma po svojih zmožnostih. Z darovanjem kličemo Božji blagoslov tudi na morebitno novo kupljeno osebno ali družinsko vozilo, za varstvo pred daljšo potjo, mladi pa se lahko zahvalijo za vozniški izpit in prosijo za Božje varstvo na vseh kilometrih, ki so pred njimi. Kdor ne bo navzoč na Krištofovem blagoslovu vozil, lahko daruje tudi v dneh po Krištofovi nedelji (pri župniku), ali svoj dar nakaže na račun akcije MIVA Slovenija (Misijonsko središče Slovenije, Kristanova 1, 1000 Ljubljana; TRR: SI56 0201 4005 1368 933 namen: MIVA; sklic (referenca): SI00 279500)