Rojstvo Janeza Krstnika

- Slovenski (nad)škofje bodo v mesecu juniju posvečevali nove duhovnike. Letos bo v Cerkvi na Slovenskem posvečenih 20 novomašnikov: 12 škofijskih ter 8 redovnih duhovnikov. Trije diakoni bodo prejeli mašniško posvečenje v tujini. V mariborski stolnici bo jutri, 25. 6., prejel mašniško posvečenje minorit br. Vladimir Rufin Predikaka iz župnije Ptuj – Sv. Jurij. Mašniško posvečenje bo ob 10.00. Hkrati bosta v diakona sprejeta dva škofijska bogoslovca – Primož Lorber iz župnije Zavrč in Sebastijan Tišler iz župnije Maribor – Tezno.

- V torek, pol ure pred sveto mašo, vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V četrtek bo po večerni sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- V petek je slovesni praznik apostolskih prvakov sv. Petra in Pavla. Vabljeni k sveti maši.

- Veroučenci, lepo vabljeni na počitniške delavnice, ki bodo od 26. do 28. junija v hočkem župnišču med 15.30 in 19.30. Prispevek je 5,00 €. V Razvanju bodo delavnice od 3. do 6. julija, med 9.00 in 12.00.

Ministranti, vabljeni na kamp:

• 1. termin: Pohorje, od 11. do 15. 8. 2018
  • 2. termin: Medžugorje, od 16. do 20. 8. 2018. Prijave in informacije na www.donbosko.si/saviokamp.

- Na spletni strani Družine (zavihek Cerkvene informacije/Duhovni utrip) najdete bogato ponudbo duhovnih vaj in drugih počitniških programov v teh poletnih mesecih (za otroke, posameznike, družine …).