Sveta Trojica - b

- V torek, pol ure pred sveto mašo, vabljeni k molitvi rožnega venca.

-  V četrtek je zapovedani praznik svetega Rešnjega telesa in krvi - Telovo. Po večerni sveti maši  bo telovska procesija, ki vključuje tudi prošnje za blagoslov vsega našega dela - na poljih, v vinogradih, v gozdovih, v tovarnah, pisarnah ... Vsi lepo vabljeni, še zlasti letošnji provoobhajanci. Hkrati bo tudi zaključek letošnjih šmarnic.

-  Pred nami so četrtek pred prvim petkom, prvi petek in prva sobota z ustreznimi pobožnostmi.

-  Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

-  Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene obnovi oltarjev. Hvala za vsak vaš dar!

-  V tem tednu zaključujemo z veroukom (v Razvanju bo zaključek 9. junija). Veroučenci naj podpisana spričevala vrnejo septembra – pri vpisu k verouku v novem katehetskem letu. Vsem želimo lepe in razigrane počitniške dneve.

- Telovska procesija pri sv. Lenartu bo v nedeljo, 10. junija, v Razvanju pa 17. junija.

- Slovenski škofje v času pred državnozborskimi volitvami vabijo k molitvi za domovino. K temu spodbujajo vse kristjane, zato so se obrnili na župnike, molitvene skupine in duhovna gibanja ter druge katoliške organizacije. Tako tudi v naši župniji pri vsaki sveti maši po obhajilu zmolimo »Molitev za domovino«.

Zakonski jubilanti lahko v župnišču dobijo fotografije.

- Iskrena hvala župnijski Karitas in ostalim sodelavcem pri pripravi in izvedbi srečanja jubilantov in starejših faranov.