6. velikonočna nedelja - b

- Začeli smo z majsko pobožnostjo – s šmarnicami. Otroci, skupaj s starši in tudi ostali farani, vabljeni k sveti maši in tej lepi ljudski pobožnosti. Šmarnice so ob 19.00. Za prvoobhajance je obisk šmarnic obvezen.

- Jutri, v ponedeljek, v torek in v sredo so pred praznikom Gospodovega vnebohoda prošnji dnevi. To so dnevi molitve za Božji blagoslov pri delu na polju, v šoli, v pisarnah, tovarnah, pa tudi dnevi molitve za mir in varnost našega življenja.

- V torek, pol ure pred sveto mašo, vabljeni k molitvi rožnega venca.

- Biblična skupina ima svoje srečanje v torek po večerni sveti maši. Pogovarjali se bomo o Davidu in Goljatu: Prva Samuelova knjiga: 16.,17. in 18. poglavje (1 Sam 16,1 - 18,16). Dobrodošel vsak, ki ga zanima Sveto pismo!

- V sredo bo po šmarnicah v cerkvi kratek sestanek za starše letošnjih prvoobhajancev.

- V četrtek je praznik Gospodovega vnebohoda. Lepo vabljeni k sveti maši.

- V četrtek zvečer bo po večerni sveti maši srečanje članov ŽPS. Lepo vabljeni.

- V soboto, 12. 5., bo ob 17.00 na Ptujski gori potekal MARIJAFEST - mednarodni festival duhovno ritmične glasbe. Vabimo birmance, veroučence in druge mlade, da se ga udeležijo.

- Srečanje zakonskih jubilantov bo v nedeljo, 13. maja, ob 10.00. Prve klopi v cerkvi bodo rezervirane za jubilante. Hvala za razumevanje!

- Družine, lepo vabljene na festival družin, ki bo od 15. do 17. 6. pri Tavčarjevem dvorcu na Visokem. Več o festivalu najdete na http://www.festival-druzin.si/.

- Dajmo življenju priložnost! Zavod Biser se na nas obrača s prošnjo za pomoč tistim nosečnicam v stiski pred splavom, da bodo lahko sprejele odločitev za življenje. Več informacij najdete na zloženkah pri izhodu iz cerkve. Hvala za vsako vašo denarno pomoč. Vsak vaš dar šteje dvakratno, saj bo njihov veliki donator podvojil vsa sredstva, ki jih bomo v Sloveniji zbrali v ta namen (do 31. 7.)!