5. velikonočna nedelja - b

- V torek, pol ure pred sveto mašo, vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V torek je praznik Jožefa Delavca. Lepo vabljeni k sveti maši.

- S prvim majem začnemo z majsko pobožnostjo – s šmarnicami. Otroci in tudi ostali, lepo vabljeni k tej lepi ljudski pobožnosti. Šmarnice bodo ob 19.00. Za prvoobhajance je obisk šmarnic obvezen. Ob letošnjih šmarnicah bomo prisluhnili legendam in zgodbam, ki nam Marijo približajo na poseben način. O Mariji nam bodo pripovedovali njeni starši, sosedje, znanci, pa tudi taki, ki so se mimogrede srečali z njo. Vse samo z enim namenom: da bi nebeško Gospo čim bolje spoznali, se navdušili zanjo in jo posnemali.

- Pred nami je prvi četrtek, prvi petek in prva sobota z ustreznimi pobožnostmi.

- V četrtek bo po večerni sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene obnovi oltarjev. Bog povrni vašo dobroto.

- Župnijska karitas Hoče prisrčno vabi vse gasilce naših treh gasilskih društev Bohova, Hoče in Razvanje na praznovanje Florjanove nedelje. V čast sv. Florjanu, zavetniku gasilcev, bo v nedeljo, 6. maja 2018, ob 10. uri sveta maša za žive in rajne gasilce v župnijski cerkvi sv. Jurija v Hočah. Po maši pripravljamo v župnišču tudi pogostitev z družabnim srečanjem. Veselimo se, da je Florjanova nedelja postala naše tradicionalno druženje. To naj bo drobna zahvala za vsa vaša nesebična dejanja in pomoč. Sodelavci Župnijske karitas

- Srečanje zakonskih jubilantov bo v nedeljo, 13. maja, ob 10.00. Pari, prijavite se do 4. maja! Lepo vabljeni!

- Dajmo življenju priložnost! Zavod Biser se na nas obrača s prošnjo za pomoč tistim nosečnicam v stiski pred splavom, da bodo lahko sprejele odločitev za življenje. Več informacij najdete na zloženkah pri izhodu iz cerkve. Hvala za vsako vašo denarno pomoč. Vsak vaš dar šteje dvakratno, saj bo njihov veliki donator podvojil vsa sredstva, ki jih bomo v Sloveniji zbrali v ta namen (do 31. 7.)!