3. velikonočna nedelja - b

- Smo v Tednu molitve za duhovne poklice s temo »Daj mi poslušno srce«. Besedilo je vzeto iz poslanice, ki jo je za 55. svetovni dan molitve za duhovne poklice napisal papež Frančišek. V poslanici papež spodbuja, da se globlje zavemo, kako je poklicanost k veselju, ki nam ga namenja Bog, v središču našega življenja in kako je ta »Božji načrt namenjen možem in ženam vseh časov«. Namen tedna je pomagati tistim, ki jih Bog kliče v duhovniško ali redovniško službo, da bi velikodušno odgovorili na ta klic ter spodbujali občestva k molitvi za nove duhovne poklice.Lepo vabljeni k svetim mašam, kjer bomo prisluhnili posebnim nagovorom in skupaj molili za duhovne poklice.

- V torek, pol ure pred sveto mašo, vabljeni k molitvi rožnega venca.

- Pridi in poglej: v torek, 16. aprila 2018, imamo po večerni sveti maši srečanje skupine,ki razmišlja ob katekizmu o verskih vprašanjih. V KKC beremo poglavje »Gospodova molitev očenaš (1. del)« (od strani 683 do strani 693). V skupini je prostor za vsakega, ki bi rad poglobil svojo vero, zato vljudno vabljeni tudi tisti, ki se doslej še niste mogli odločiti.

- V četrtek bo po večerni sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka Hoče vabi na kulturno-izobraževalni večer RUŠKA MARIJA IN NJENI ČUDEŽI. O zgodovini in o današnji podobi Ruš, o zgodovini ruške cerkve in o čudežih na Marijino priprošnjo nam bo pripovedoval ruški župnik ROBI SENČAR. Predavanje bo v župnišču Hoče v petek, 20. aprila 2018, ob 19.45. Lepo vabljeni!

- Prihodnjo nedeljo je župnijsko žegnanje, zato lepo vabljeni k sveti maši, ki bo ob 9.00. Slavnostni pridigar bo minorit, p. Milan Holc. Med sveto mašo ne bo nabirke, bo pa »ofer« okoli oltarja po sveti maši – za kritje stroškov restavriranega Marijinega oltarja v župnijski cerkvi in Bolfenkovega pri Lenartu. Hvala za vsak vaš dar!

- JURJEVANJE V NEDELJO, 22. APRILA 2018

8.30  godba na pihala – Glazerjev trg

9.00  sveta maša – farna cerkev sv. Jurija

10.00  godba na pihala

10.15  prihod g. župnika s kočijo in konjsko vprego pred KD ter parada konj

10.30  blagoslov konj na parkirišču pred KD

11.00  hoški golaž ter druženje

- Dajmo življenju priložnost! Zavod Biser se na nas obrača s prošnjo za pomoč tistim nosečnicam v stiski pred splavom, da bodo lahko sprejele odločitev za življenje. Več informacij najdete na zloženkah pri izhodu iz cerkve. Hvala za vsako vašo denarno pomoč. Vsak vaš dar šteje dvakratno, saj bo njihov veliki donator podvojil vsa sredstva, ki jih bomo v Sloveniji zbrali v ta namen (do 31. 7.)!

Župnijska karitas Hoče prisrčno vabi zakonske jubilante, ki letos praznujete okroglo obletnico (5, 10, 15 … in vse do 70!). Vaše praznovanje in vaš zakon želimo blagosloviti pri sveti maši, ki bo v nedeljo, 13. maja 2018, ob 10. uri v župnijski cerkvi sv. Jurija v Hočah. Po maši pripravljamo v župnišču družabno srečanje. Letošnji jubilanti dobite pisna vabila, lahko pa se sami že pred tem prijavite g. dekanu Alojzu Petriču v župnišču ali na elektronski naslov alojz.petric@rkc.si. Prijavite se lahko tudi tisti jubilanti, ki se niste poročili v naši župniji. Zadnji rok prijave je 4. maj 2018. Veselimo se, da je vaš DA postal življenjska sreča in da v vašem zakonu ostaja prostor tudi za Boga. Sodelavci Župnijske karitas