5. postna, tiha - b

- Lepo vabljeni k poslušanju 13. radijskega misijona na radiu Ognjišče, ki poteka od 18. do 24. marca. Geslo misijona je: »Pošlji Svetega Duha na nas«. Sodelovali bodo duhovniki: dr. Alek Zwitter, p. Vili Lovše, p. Branko Cestnik, br. Jože Smukavec, Robert Friškovec, msgr. Miro Šlibar in p. Marjan Čuden. Vsak dan bosta misijonska govora ob 10.15 in 17.00. Ponovitev bo vsak večer med 22. in 24. uro. Posnetki bodo na voljo tudi v radijskem arhivu na spletni strani Radia Ognjišče. V času misijona bo od ponedeljka do petka sveta maša ob 19.00. Vsak večer ob 20.00 bo pogovorni večer, v katerem bodo lahko sodelovali poslušalci.

- Od 18. do 25. marca bo Teden družine. Letos bodo v središču zakonci. Pri izhodu iz cerkve si lahko vzamete zloženke, na katerih so preproste in konkretne spodbude za vsak dan v tednu, kaj lahko kot mož in žena naredita za to, da poživita ljubezen v zakonu, da prepoznata, zakaj je zakon zakrament, da zaživita iz moči tega zakramenta.

- V torek, pol ure pred sveto mašo, vabljeni k molitvi rožnega venca.

- Pridi in poglej. V torek, 20. marca 2018, imamo po večerni sveti maši srečanje skupine, ki razmišlja ob katekizmu o verskih vprašanjih. V KKC beremo poglavje »Življenje molitve« (od strani 666 do strani 679). V skupini je prostor za vsakega, ki bi rad poglobil svojo vero, zato vljudno vabljeni tudi tisti, ki se doslej še niste mogli odločiti.

- V četrtek bo po večerni sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- Lepo vabljeni k molitvi križevega pota, ki bo vse postne petke ob 17.30.

- V okviru radijskega misijona bo pri nas v petek zvečer med križevim potom priložnost za sveto spoved, na Ptujski Gori pa ves dan.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka organizira izdelovanje presmecev za cvetno nedeljo. Za to potrebujemo primerno zelenje in pridne roke za rezanje in povezovanje. Prosimo za zelenje, ki nam ga prinesite v staro župnišče  do petka popoldan. Vse, ki ste pripravljeni sodelovati pri izdelavi, pa vabimo v petek, 7. aprila,  od 16.00 daljeS seboj prinesite vrtne škarje in veliko dobre volje za druženje. Presmece boste lahko dobili v nedeljo pred sv. mašami. Hvala za vaše prostovoljne prispevke!

- V soboto bo ob 14.00 sv. maša in blagoslov zelenja pri sv. Lenartu. Lepo vabljeni!

- Prihodnja nedelja je cvetna nedelja.  Pri vseh svetih mašah bo blagoslov zelenja; slovesni blagoslov s procesijo v spomin Jezusovega vhoda v Jeruzalem bo pred sv. mašo ob 9.45. Zato se bomo v primeru lepega vremena zbrali pred župniščem in po blagoslovu v procesiji odšli v cerkev. Oljčne vejice in presmeci bodo na razpolago pred sv. mašo pri vhodu v cerkev. Prostovoljni prispevki za vejice so namenjeni obnovi istrskih cerkva.

- Priložnost za sveto spoved je pred sveto mašo (in tudi po njej). V velikem tednu bo ves dan možnost za spoved pri frančiškanih v Mariboru.