6. nedelja med letom - b

- V ponedeljek bo po večerni sveti maši v cerkvi srečanje za starše letošnjih prvoobhajancev.

- Jutri, v ponedeljek, zvečer (po sestanku) bo slavilna molitvena skupina. Lepo vabljeni!

- V torek je pust. Prav je, da tudi na ta dan ohranite čut za sveto in se ne norčujete iz svetih stvari.

- V torek, pol ure pred sveto mašo, lepo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- Biblična skupina ima svoje srečanje v torek po večerni sveti maši. Pogovarjali se bomo o tem, kako je Gideon porazil Midjance: Sodniki, 6. in 7. poglavje (Sod 6 - 7). Dobrodošel vsak, ki ga zanima Sveto pismo!

- V sredo je pepelnica, začetek postnega  časa. Sveta maša s pepeljenjem bo ob 18.00. Na pepelnico se kristjani udeležimo svete maše in tako pričnemo resno pripravo na veliko noč. Pepeljenje nas želi spomniti na minljivost našega življenja in vsega zemeljskega.

- V četrtek je po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- V četrtek zvečer bo srečanje članov ŽPS. Lepo vabljeni!

- Vse postne petke bo pol ure pred večerno sveto mašo v Hočah križev pot. Lepo vabljeni k tej starodavni spokorni postni molitvi in premišljevanju.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka Hoče vabi na kulturno-izobraževalni večer CVETJE IN TRNJE CIPRA. O popotovanju po tem sredozemskem otoku, o njegovih lepotah in žalostni zgodovini nam bo pripovedovala zgodovinarka in arhivistka dr. SLAVICA TOVŠAK. Predavanje bo v župnišču Hoče v petek, 16. februarja 2018, ob 18.45. Lepo vabljeni!

- V znamenje solidarnosti z vsemi, ki trpijo zaradi alkohola, vas Slovenska karitas vabi k postni akciji 40 dni brez alkohola. Več na www.brezalkohola.si.

- 23. tradicionalno postno romanje agencije Aritours in Mariborske metropolije bo 16. in 17. marca v Nemčijo (St. Florian, Altötting,  München). Duhovni vodja bo nadškof Alojzij Cvikl. Cena romanja je 169,00 €; 50,00 € plačate ob prijavi. Prijave sprejemamo v župnišču do 15. februarja!

- ZA MINISTRANT(K)E:

- V naši župniji bodo v soboto, 17. 2., od 9.-12. ure potekale dekanijske ministrantske delavnice. Pridite, luštno bo! Prijavite se g. župniku, najkasneje do torka, 13. februarja!

- Duhovne vaje za ministrante in ministrantke naše nadškofije v Podlehniku: od 23.-25. 2. (začetek ob 17:30)

- Škofijsko romanje ministrantov in ministrantk  bo v soboto, 17.3. Obiskali bomo bogoslovje v Ljubljani, se ustavili pri sestrah uršulinkah, se okrepčali in obiskali živalski vrt! Tega ne smete zamuditi !:) Res lepo povabljeni!

Za vse dogodke se lahko prijavite v župnišču ali katehistinji Marinki Novak.

- Exodus, edini katoliški tv program prosi za finančno pomoč. Kdor je pripravljen pomagati, si pri izhodu iz cerkve lahko vzame list z informacijami.