Jezusov krst - b

- Z nedeljo Jezusovega krsta »uradno«  zaključimo božični čas v bogoslužju  in začnemo čas med letom ali čas navadnih nedelj v cerkvenem letu, do pepelnice in postnega časa, čeprav v krščanski tradiciji božični čas traja vse do svečnice. V tem času spremljamo Jezusa v njegovem javnem delovanju, oznanjevanju in širjenju božjega kraljestva.

- Jutri, 8. 1., vabljeni k sveti maši vsi,  ki se trudite in skrbite za lepoto in čistočo naših cerkva, njihove okolice, župnišča ter župnijskega groba. Po sveti maši bo pogostitev in druženje v gostilni Malajner.

- V torek, pol ure pred sveto mašo, lepo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- Biblična skupina ima svoje srečanje v torek po večerni sveti maši. Pogovarjali se bomo o Izraelovi neposlušnosti: Sodniki, drugo poglavje in začetek tretjega (Sod 2,6 - 3,6). Dobrodošel vsak, ki ga zanima Sveto pismo!

- V četrtek je po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- V četrtek zvečer bo mesečno srečanje članov ŽPS.

- 23. tradicionalno postno romanje agencije Aritours in Mariborske metropolije bo 16. in 17. marca v Nemčijo (St. Florian, Altötting,  München). Duhovni vodja bo nadškof Alojzij Cvikl. Cena romanja je 169,00 €; 50,00 € plačate ob prijavi. Prijave sprejemamo v župnišču do 15. februarja!

- Januar je mesec verskega tiska, zato obnavljajte naročnino na verski tisk. Prav je, da ima vsak dom vsaj en verski tisk.

Celoletna naročnina na verski tisk: Družina – 101,40 €, Ognjišče -  32 €, Beseda med nami - 20,40 €, Božje okolje - 26,40 €, Magnifikat - 55,86 € (za naročnike Družine 52,92 €; za naročnike Besede med nami 49,92 €), Mavrica - 37,00 €, Prijatelj – 11,70 €, Mohorjeve knjige – 46,00 €.