29. nedelja med letom - misijonska - a

- Smo v oktobru, ki je mesec molitve rožnega venca. Naj ta meditativna molitev postane del našega življenja!  Vabljeni tudi k skupni molitvi v našo župnijsko cerkev, kjer to molitev molimo pol ure pred sveto mašo.

- V ponedeljek bo po večerni sveti maši slavilna molitvena skupina. Lepo vabljeni!

- Biblična skupina ima svoje srečanje v torek po večerni sveti maši. Pogovarjali se bomo o odlomku Zlato tele: Druga Mojzesova knjiga, 32., 33. in 34. poglavje (2Mz 32 - 34). Dobrodošel vsak, ki ga zanima Sveto pismo!

- V četrtek po večerni sveti maši lepo vabljeni k tihi molitvi pred Najsvetejšim.

- Osmošolci, pripravniki za birmo, lepo vabljeni na 3. škofijsko srečanje birmancev, z naslovom  »Luč, ki prižiga luč«. Srečanje bo v soboto, 28. oktobra, v prostorih škofijske gimnazije A. M. Slomška v Mariboru med 9.00 in 15.00 uro.

- Mladi, vabljeni na duhovni vikend, ki bo od 27. do 29. 10. v domu Maranata v Slivnici. Voditelj duhovnih vaj bo p. Damijan Tikvič.

- Prehod iz poletnega na zimski čas bo iz sobote na nedeljo, ko bomo ure prestavili za eno uro nazaj.

- Bliža se praznik vseh svetih, ko boste obiskovali in urejali grobove vaših rajnih. Pokopališča bodo polna lepega cvetja in sveč. Proizvodnja in potem reciklaža sveč je okoljsko in finančno zahtevna, zato je pomembno, da spremenimo dosedanje navade in zlasti ob dnevu vseh svetih pomislimo, ali je smisel tega dneva v obilici plastičnih sveč na grobovih. Bistveno večji poudarek namenimo spodbujanju nematerialnih vrednot (dobrodelnost, molitev …). Prav in dobro je, če del denarja, namenjenega za sveče in cvetje, namenimo ljudem, potrebnih naše pomoči. Škofijska karitas Maribor ob dnevu mrtvih poziva k sodelovanju v dobrodelni akciji pod geslom »Dar ene sveče – enega cveta za ljudi v stiski«. Akcija je namenjena zbiranju sredstev za uboge, nemočne in zapostavljene, za tiste, ki trpijo duhovno in materialno stisko. Svoj dar lahko nakažete tudi na župnijsko Karitas: TRR: SI56 0451 5000 3322 952, namen: KARITAS 2017.