28. nedelja med letom - a

- Smo v oktobru, ki je mesec molitve rožnega venca. Naj ta meditativna molitev postane del našega življenja! Vabljeni tudi k skupni molitvi v našo župnijsko cerkev, kjer to molitev molimo pol ure pred sveto mašo.

- Danes popoldan, 15. 10., bo ob 14.30 na Ptujski Gori srečanje birmancev (letošnji osmošolci), njihovih staršev in botrov. Zaključek bo ob 16.00. Srečanje spada v okvir priprave na zakrament sv. birme, zato se ga zagotovo udeležite.

- Pridi in poglej - V torek, 17. oktobra 2017, imamo po večerni sveti maši srečanje skupine, ki razmišlja ob katekizmu o verskih vprašanjih. V KKC beremo poglavje »Osma zapoved« od strani 609 do 618. V skupini je prostor za vsakega, ki bi rad poglobil svojo vero, zato vljudno vabljeni tudi tisti, ki se doslej še niste mogli odločiti.

- V četrtek po večerni sveti maši lepo vabljeni k tihi molitvi pred Najsvetejšim.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka Hoče vabi na kulturno-izobraževalni večer VIDETI GALAPAGOS IN RAZUMETI DARVINOV RAZVOJNI NAUK. O svojem potovanju po tem otočju in o razumevanju zanimivosti stvarstva, ki jih je občudoval Darvin, bo pričeval ALBERT KOLAR. Srečanje z našim rojakom bo v župnišču Hoče v petek, 20. oktobra 2017, ob 18.45. Lepo vabljeni!

- V soboto, 21. oktobra, bomo poromali v Loško dolino. Avtobus je že zaseden. Prispevek za romanje je predvidoma 30,00 € (prevoz, kosilo, ogled gradu) in ga lahko poravnate na avtobusu ali pa denar v tem tednu prinesete v župnišče. Odhod avtobusa bo ob 7.00 izpred župnijske cerkve (v Razvanju bo ob 6.45 pri bivši gostilni Lebe). Bodite točni. Povratek v Hoče ok. 19.00.

- V soboto, 21. 10., bo med 9.30 in 15.00 v Don Boskovem centru (nasproti Qlandije) v Mariboru škofijsko srečanje ministrantov in ministrantk. Ministranti lepo vabljeni. Starše pa naprošamo, da jim omogočijo prevoz.

- Prihodnja nedelja je misijonska. Papež Frančišek nas v letošnji poslanici za misijonsko nedeljo spominja, da misijonska dejavnost ni zgolj ena izmed številnih dejavnosti Cerkve, kajti Cerkev je »misijonska po naravi«. Spominja nas, da ne moremo biti kristjani, ne da bi okoli sebe širili veselega oznanila Jezusovega evangelija. Denarne nabirke pri sv. mašah bodo namenjene potrebam v misijonih. S temi sredstvi podpiramo srčne može in žene – misijonarje »na terenu«, ki so na misijonsko poklicanost pogumno odgovorili, premagali »lagodnost, lenobo in posvetnega duha«, pred katerimi svari Frančišek, »zapustili svojo udobnost« in šli gradit mlado Cerkev na obrobja sveta.

-  Osmošolci, pripravniki za birmo, lepo vabljeni na 3. škofijsko srečanje birmancev, z naslovom  »Luč, ki prižiga luč«. Srečanje bo v soboto, 28. oktobra, v prostorih škofijske gimnazije A. M. Slomška v Mariboru med 9.00 in 15.00 uro.

- Mladi, vabljeni na duhovni vikend, ki bo od 27. do 29. 10. v domu Maranata v Slivnici. Voditelj duhovnih vaj bo p. Damijan Tikvič.

- Bliža se praznik vseh svetih, ko boste obiskovali in urejali grobove vaših rajnih. Pokopališča bodo polna lepega cvetja in sveč. Proizvodnja in potem reciklaža sveč je okoljsko in finančno zahtevna, zato je pomembno, da spremenimo dosedanje navade in zlasti ob dnevu vseh svetih pomislimo, ali je smisel tega dneva v obilici plastičnih sveč na grobovih. Bistveno večji poudarek namenimo spodbujanju nematerialnih vrednot (dobrodelnost, molitev …). Prav in dobro je, če del denarja, namenjenega za sveče in cvetje, namenimo ljudem, potrebnih naše pomoči. Škofijska karitas Maribor ob dnevu mrtvih poziva k sodelovanju v dobrodelni akciji pod geslom »Dar ene sveče – enega cveta za ljudi v stiski«. Akcija je namenjena zbiranju sredstev za uboge, nemočne in zapostavljene, za tiste, ki trpijo duhovno in materialno stisko. Svoj dar lahko nakažete tudi na župnijsko Karitas: TRR: SI56 0451 5000 3322 952, namen: KARITAS 2017.