25. nedelja med letom - Slomškova

- Vabljeni na praznovanje Slomškove nedelje, ki bo danes, 24. septembra, v Zavodu A. M. Slomška na Vrbanski cesti 30 v Mariboru. Ob 15. uri bo molitvena ura, ob 16. uri pa slovesno somaševanje, ki ga bo vodil nadškof mons. Alojzij Cvikl.

- Birmanci, redno prihajajte k devetdnevnici. Seveda lepo vabljeni tudi njihovi starši in botri, da svoje otroke spremljate pri tej duhovni pripravi na prejem zakramenta svete birme.

- V ponedeljek bo po večerni sv. maši kratek sestanek za starše birmancev in birmank.

- Jutri, v ponedeljek, bo po večerni sveti maši slavilna molitvena skupina. Lepo vabljeni!

- V torek pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- Biblična skupina ima svoje srečanje v torek po večerni sveti maši. Pogovarjali se bomo o prehodu čez Rdeče morje: Druga Mojzesova knjiga, 13. in 14. poglavje (2Mz 13,1 -  14,31). Dobrodošel vsak, ki ga zanima Sveto pismo!

- V četrtek, 28. 9., se bo ob 18.00 birmovalec, kancler Janez Lesnika, srečal birmanci, birmankami, njihovimi starši in botri. Po srečanju bo sveta maša. Starši in botri, med mašo bo priložnost za spoved (spovedoval bo birmovalec).

- Prihodnjo nedeljo bo ob 10.00 slovesnost svete birme. To je praznik za vso župnijo, zato lepo vabljeni k sveti  maši. Klopi bodo rezervirane za birmanke, birmance in njihove botre. Hvala za razumevanje.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo nabirke namenjene potrebam župnije. Hvala za vsak vaš dar!

- Od ponedeljka (2. oktobra) dalje bodo večerne svete maše v Razvanju ob 17.00 in v Hočah ob 18.00.

- Župnijsko romanje bo v soboto, 21. oktobra, v Loško dolino (Cerknica, grad Snežnik …). Prijavite se v župnišču. Več o romanju v eni od prihodnjih številk Zvona.

- Od 28. decembra 2017 do 1. januarja 2018 bo v Baslu (Švica), potekalo evropsko srečanje mladih, ki ga v sodelovanju s posameznimi krajev-nimi cerkvami ter številnimi mladimi prostovoljci pripravlja redovna skupnost bratov iz. Več o srečanju na spletni strani Skupnosti katoliške mladine (SKAM).