24. nedelja med letom

- V tem tednu smo začeli z veroukom. V Reki pa bomo začeli v petek, 22. 9. Starši otrok iz prvega razreda, če želite, da vaš otrok obiskuje verouk, ga morate vpisati (v župnišču).

- Vabljeni na otvoritev razstave HOŠKA MARIJA, ki bo v torek, 19. septembra 2017, ob 18. uri, v Knjižnici Hoče. Gre za tabelno sliko Marije z blagoslovljenim detetom, ki jo je v 60-ih letih 15. stoletja naslikal italjanski slikarski mojster Giovanni Francesco iz Riminija. Slika je prvotno krasila kapelo gradu Hompoš, kasneje pa je svoje mesto našla v znameniti hoški cerkvi Svetega Jurija. Umetniško sakralno delo, ki izžareva avro vzvišenosti, transcendence in brezčasnosti, danes hrani Narodna galerija. Njena reprodukcija bo začasno na ogled v hoški knjižnici. Umetniško delo bodo predstavili muzejska svetovalka mag. Kristina Preininger iz Narodne galerije ter pobudnika razstave Marjan Čander in nadžup-nik Alojz Petrič.

- V torek pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- Pridi in poglej! V torek, 19. septembra 2017, imamo po večerni sveti maši srečanje skupine, ki razmišlja ob katekizmu o verskih vprašanjih. V KKC beremo poglavje »Sedma zapoved« od strani 595 do 608. V skupini je prostor za vsakega, ki bi rad poglobil svojo vero, zato vljudno vabljeni tudi tisti, ki se doslej še niste mogli odločiti.

- V četrtek bo po večerni sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim. Lepo vabljeni!

- Otroški pevski zbor Jurčki bo z vajami pričel ta petek, 22.9.2017, ob 17. uri v župnijski učilnici. Če rad in lepo poješ tudi ti, se nam pridruži - vsakega novega člana smo zelo veseli.

- V petek bomo začeli z birmansko devetdnevnico na čast Svetemu Duhu. Za birmance je obisk obvezen. Lepo vabljeni, da devetdnevnico obiskujete tudi njihovi starši in botri!

- V soboto, 23. septembra, pa bo na Ponikvi tradicionalno srečanje vzgojitel-jev, učiteljev in katehetov – Slomškov dan. Ob 9.30 bo zbiranje na Slomu, nato pa 13. uri maša na Ponikvi. Lepo vabljeni!

- Prihodnja nedelja je tudi Mihaelova, zato lepo vabljeni v Razvanje na žegnanje!

- Vabljeni na praznovanje Slomškove nedelje, ki bo 24. septembra v Zavodu A. M. Slomška na Vrbanski cesti 30 v Mariboru.
Ob 15. uri bo molitvena ura, ob 16. uri pa slovesno somaševanje, ki ga bo vodil nadškof mons. Alojzij Cvikl.

- Župnijsko romanje bo v soboto, 21. oktobra, v Loško dolino (Cerknica, grad Snežnik …). Prijavite se v župnišču. Več o romanju v eni od prihodnjih številk Zvona.