4. nedelja med letom - nedelja Svetega pisma

- V torek pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- 2. februarja praznujemo praznik Jezusovega darovanja v templju. Praznik pa je dobil tudi ime svečnica, ker na ta dan po stari navadi po cerkvah blagoslavljamo sveče. Sveti maši bosta ob 17.00 v Razvanju in ob 18.00 v Hočah. Sveče si boste lahko vzeli tudi v cerkvi.

- Svečnica je tudi dan posvečenega življenja. Omenjeni svetovni dan je leta 1997 ustanovil papež Janez Pavel II. kot dan molitve za može in žene, ki so se odločili za življenje v enem izmed katoliških redov ali skupnosti apostolskega življenja.

- Na svečnico, po sveti maši v Hočah, bo kratek koncert božičnih pesmi. Nastopajo: župnijski pevski zbor, Jurčki, ljudske pevke in pevski zbor La Vita (zbor medicinskih sester). Lepo vabljeni!

- V petek, na god sv. Blaža bomo pristopili k Blaževemu blagoslovu. Prejmimo ga v prepričanju, da Bog tudi  na priprošnjo svetnikov deli svoje milosti, za to pa je potrebna osebna vera prejemnika.

- Pred nami je prvi četrtek, prvi petek in prva sobota v mesecu z ustreznimi pobožnostmi.

- Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu. Nabirke pri svetih mašah bodo namenjene kritju stroškov obnove oltarjev v naših cerkvah. Hvala za vsak vaš dar!

- Glasbena in baletna šola A. M. Slomška vabi na Valentinov koncert, ki bo v nedeljo, 12. 2., v športni dvorani na Vrbanski c. 30 v Mariboru. Gostje bodo: sopranistka Sabina Cvilak, saksofonist Oto Vrhovnik in tenorist Tim Ribič. Celotni izkupiček bo namenjen nakupu novega klavirja za potrebe glasbene šole. Vstopnice lahko kupite v Slomškovi knjigarni (za odrasle 10,00 €, za otroke 5,00 €). Po koncertu bo srečelov. Vstopnice veljajo kot srečke za srečelov.

- Vabljeni na 22. postno romanje mariborske nadškofije na Slovaško, ki bo od 30. marca do 1. aprila. Duhovni vodja romanja bo nadškof Alojzij Cvikl. Ob prijavi poravnate 50,00 € (celoten znesek je 199,00 €), ostalo pred odhodom. Prijave sprejemamo v župnišču do 8. marca.

- Slovesnost prvega svetega obhajila v naši župniji bo v nedeljo, 28. maja. Zakrament sv. birme pa v nedeljo, 1. oktobra. Prvoobhajanci in birmanci naj redno, skupaj s starši, obiskujejo nedeljsko sveto mašo.