2. nedelja med letom - a

- V torek pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- Letošnja molitvena osmina za edinost med kristjani (18.1. – 25.1.) ima poseben značaj, saj mineva petsto let od začetka reformacije v Nemčiji (1517). V prejšnjih časih se katoličani takšnih obletnic nismo bili vajeni spominjati, saj so se obhajale v duhu ostrih kritik in očitkov na obeh straneh. Letos se prvič obhaja v ekumenskem in molitvenem duhu. Takšno »očiščenje spomina« bo omogočilo, da napravimo nove korake na poti sprave. Letošnja vodilna misel je: Sprava – Kristusova ljubezen nas priganja. Kristusova ljubezen nas priganja najprej k temu, da molimo, in da nam molitev da poleta za delo v prid edinosti.

- Pridi in poglej! V torek, 17. januarja 2017, imamo po večerni sveti maši srečanje skupine, ki razmišlja ob katekizmu o verskih vprašanjih. V KKC beremo poglavje »Ljubi Gospoda, svojega Boga, z vsem srcem in z vso dušo in z vsem mišljenjem (Prva zapoved)« od strani 529 do 542. V skupini je prostor za vsakega, ki bi rad poglobil svojo vero, zato vljudno vabljeni tudi tisti, ki se doslej še niste mogli odločiti.

- V četrtek je po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka Hoče vabi na kulturno-izobraževalni večer ZELENA IRSKA. Podobo te zanimive dežele nam bo predstavila DR. SLAVICA TOVŠAK, zgodovinarka, arhivistka in planinka s srcem. Predavanje bo v župnišču Hoče v petek, 20. januarja 2017, ob 18.45. Lepo vabljeni!

- Obnavljajte naročnino na verski tisk.

- Vabljeni na 22. postno romanje mariborske nadškofije na Slovaško, ki bo od 30. marca do 1. aprila. Duhovni vodja romanja bo nadškof Alojzij Cvikl. Ob prijavi poravnate 50,00 € (celoten znesek je 199,00 €), ostalo pred odhodom. Prijave sprejemamo v župnišču do 8. marca. Več o romanju si lahko pogledate na spletni strani agencije Aritours.

Namen postnega romanja ni samo ogled te ali one znamenitosti, ampak priložnost, da spoznamo, srečamo in začutimo življenje Cerkve tiste dežele ali kraja. Grkokatoliška Cerkev na Slovaškem je bila med vojno in času komunizma zatirana in obsojena na izginotje. Trpljenje in mučeništvo mnogih duhovnikov in vernikov te Cerkve ni uničilo, ampak utrdilo, da se nam danes predstavi polna vedrine in življenjske moči. Mislim, da bo srečanje s to Cerkvijo za nas spodbuda in utrditev  v naši veri. Name vedno naredi vtis mladostna svežina te Cerkve, njihovi škofje in duhovniki, ki z vso preprostostjo in iskrenostjo živijo svoje poslanstvo in veliko število vernikov, ki jim je vera zaklad. Vabim vas, da se mi pridružite in se skupaj podamo na Slovaško. Ne bo vam žal, saj vsi potrebujemo novih spodbud in svežine, da bi lahko našo vero živeli in zanjo pričevali v naši Cerkvi in družbi, kjer se vse prevečkrat čuti utrujenost in pomanjkanje optimizma.

+ Alojzij Cvikl DJ, mariborski nadškof metropolit