4. adventna - leto a

- Lepo vabljeni k svetim mašam in božični osemdnevnici – neposredni militveni pripravi na božič. Kralja, ki prihaja - pridite molimo!

- V torek pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V torek, 20. decembra 2016, imamo po večerni sveti maši srečanje skupine Pridi in poglej, ki razmišlja ob katekizmu o verskih vprašanjih. V KKC beremo poglavje »Deset Božjih zapovedi (uvod)« od strani 518 do 528. V skupini je prostor za vsakega, ki bi rad poglobil svojo vero, zato vljudno vabljeni tudi tisti, ki se doslej še niste mogli odločiti.

- V četrtek je po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- V mnogih naših krajih je lepa navada, da na vse tri svete večere (božični večer, na silvestrski večer in na predvečer svetih treh kraljev) pokropimo in s kadilom pokadimo svoje domove. S tem dejanjem izpovemo, da je Bog stvarnik in vzdrževalec vsega. Hkrati kličemo božje varstvo v naše vsakdanje življenje. Blagoslov začnemo pri jaslicah, potem ko se zbere vsa družina. Pripravimo žerjavico in kadilo, blagoslovljeno vodo z vejico, prižgano svečko (najbolje Lučko miru iz Betlehema) in se dogovorimo za molitev.

- V soboto  je sveti večer. Ob 18.00 bo sveta maša in blagoslov jaslic. K tej sveti maši lepo vabljene družine. Pri maši bodo sodelovali veroučenci in otroški pevski zbor Jurčki. - - + - - Pri sv. Lenartu bo sveta maša ob 20.00. Turistično društvo Reka – Pohorje pripravlja pohod z lučkami od gostilne Rečnik ob 19.00, dramska skupina Samotarji pa žive jaslice pred cerkvijo. - - + - - Lepo vabljeni k "polnočnici" v Razvanje. Program se bo začel ob 21.15 uri in bo trajal do 22. ure, nato bo sledila sv. maša.  - - + - - Ob 24.00 pa lepo vabljeni k polnočnici v župnijsko cerkev. Polnočna sveta maša je edina sveta maša v celem letu, ki se začenja sredi noči. K tej sveti maši vabljeni tudi večji otroci, da doživijo posebno božično vzdušje.

- V nedeljo je BOŽIČ, praznik Jezusovega rojstva. Vabljeni k prazničnim svetim mašam.

- Na voljo je Marijanski koledar in Družinska pratika.

- Na polici s tiskom je na voljo: nova božična Družina (3,80 €), nova Mavrica

- Cene letnih naročnin na verski tisk:

• Družina – 96,20  €
  • Ognjišče – 30,90 €
  • Mohorjeve knjige – 46,00 €
  • Božje okolje – 26,40 €
  • Mavrica – 37,00 €
  • Magnifikat – 55,80 €
  • Beseda med nami – 20,40 €

Obnavljajte naročnino na verski tisk.