3. adventna - leto a

- V adventnem času povabljeni k skupni molitvi – sv. maši v župnijsko cerkev. Po vaših domovih pa naj vas adventni venec in adventni koledar zbirata k molitvi in duhovni pripravi na božič.

- Adventni čas je čas priprave na praznik Jezusovega rojstva. Prav je, da se na praznik pripravimo tudi tako, da očistimo naša srca v zakramentu sv. spovedi. Priložnost zanjo je pol ure pred sveto mašo.

- Priporočamo vam, da pravočasno naberete mah za jaslice. Če kdo more, naj ga prinese tudi za jaslice v cerkvi! Bog povrni!

- V ponedeljek bo po sveti maši slavilna molitvena skupina. Vabljeni!

- V torek pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- Biblična skupina ima svoje srečanje v torek po večerni sveti maši. Pogovarjali se bomo o zavezi Boga z Abrahamom: Prva Mojzesova knjiga, petnajsto poglavje (1Mz 15,1-20). Dobrodošel vsak, ki ga zanima Sveto pismo!

- V četrtek je po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- V soboto bomo začeli z božično osemdnevnico s povabilom: »Kralja, ki prihaja, pridite, molimo!« Radi prihajajte k tej skupni pripravi na božič.

- Luč miru iz Betlehema je dobrodelna akcija. Plamen Luči oznanja veselo sporočilo miru, povezanosti med narodi, sprejemanje različnosti. Prav v današnjem razburkanem svetu je to sporočilo pomembno ne samo prejeti, temveč ga tudi živeti.  V preteklem letu je luč svetila v skoraj 100.000 domovih. Ljudje so ob akciji prispevali sredstva za dobrodelni namen, ki zaznamuje akcijo že od samega začetka. Letošnja poslanica ima naslov »Brez tebe me zebe!« Luč miru boste lahko dobili prihodnjo nedeljo pri vseh svetih mašah.

- Prihodnja nedelja je kvatrna, zato bodo denarne nabirke pri svetih mašah namenjene našim bogoslovcem.