2. adventna - leto a

- Župnijska karitas Hoče in Katoliško društvo dr. Antona Murka tudi letos vabita na MIKLAVŽEVANJE, ki bo v ponedeljek, 5. decembra 2016, ob 17. uri v Kulturnem domu Hoče. Lutkovna skupina Tonček bo pripravila igrico za otroke, po njej bo Miklavž obdaroval vse otroke do vključno 4. razreda. Hvala za prostovoljne prispevke!

- V torek pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V četrtek je praznik Brezmadežnega spočetja Device Marije, zato lepo vabljeni k sveti maši. V adventnem času je ta praznik znamenje, kako se pripravljati na Gospodov prihod. Najvažnejše je, da mu pripravimo brezmadežno srce, osvobojeno greha in zlega. Brezmadežna Marija je preroško znamenje in podoba, ki tudi nas spodbuja k prizadevanju za svobodo srca in čisto prosojnost pred Bogom.

- V četrtek bo srečanje članov ŽPS. Začnemo ob 18.00 s sveto mašo.

- Mladi, lepo vabljeni na adventno dekanijsko srečanje mladih z naslovom Komu služim?, ki bo v nedeljo, 11. 12. 2016, ob 15.00 v slivniškem župnišču. Vodil ga bo minorit, p. Damjan Tikvič.

- V adventnem času povabljeni k skupni molitvi – sv. maši v župnijsko cerkev. Po vaših domovih pa naj vas adventni venec in adventni koledar zbirata k molitvi in duhovni pripravi na božič.

- Adventni čas je čas priprave na praznik Jezusovega rojstva. Prav je, da se na praznik pripravimo tudi tako, da očistimo naša srca v zakramentu sv. spovedi. Priložnost zanjo je pol ure pred sveto mašo.

- Priporočamo vam, da pravočasno naberete mah za jaslice. Če kdo more, naj ga prinese tudi za jaslice v cerkvi! Bog povrni!

- Oznanila, svete maše … najdete tudi na facebook strani - Nadžupnija svetega Jurija Hoče.

- Iskreno se zahvaljujem vsem, ki ste se v takšnem številu zbrali pri pletenju adventnih venčkov, prinesli tudi zelenje – in predvsem dobro voljo za druženje. Tudi takšno delo gradi naše župnijsko občestvo in nam podarja spoznanje, da nismo sami.