34. nedelja med letom - nedelja Kristusa Kralja - c

- S slovesnim praznikom Kristusa Kralja vesoljstva sklepamo staro cerkveno leto. V njem smo skupaj s Kristusom in povezani med seboj kot Božje ljudstvo prehodili del naše poti na tem svetu, usmerjeni k poslednjemu cilju, večnemu življenju pri Bogu.

- Pred nami (od 21. do 27. 11.) je teden Karitas z naslovom “V OBJEMU DOBROTE”, romanje sodelavcev Karitas na Ponikvo in dobrodelni koncert Klic dobrote v Celju (23. 11.), nedelja Karitas (27. 11.). Z darovi, ki jih darujete za Karitas, pomagamo slovenskim družinam, ki se znajdejo v stiski. Prihodnja nedelja je prva advetna in hkrati nedelja Karitas. Nabirke pri svetih mašah bodo namenjene župnijski in škofijski Karitas. Svoj dar lahko nakažete tudi na TRR župnijske Karitas SI56 24100-8004416796; namen: KARITAS 2016

- V torek pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V torek po večerni sveti maši je srečanje biblične skupine. Pogovarjali se bomo o tem, kako je Bog poklical Abrahama: Prva Mojzesova knjiga, 12. poglavje (1Mz 12). Dobrodošel vsak, ki ga zanima Sveto pismo!

- V četrtek je po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka Hoče vabi vse,  ki bi bili pripravljeni sodelovati pri izdelavi ADVENTNIH VENČKOV. Kdor more, naj do petka zvečer pripelje primerno zelenje (vejice tise, ciprese, bršljan …),  plodove dreves (majhne storže, orehe …) in šibe za obroče. Venčke bomo pletli v veroučni učilnici v petek, 25. novembra, po večerni maši, in v soboto, od 10. ure dalje. Za delo prinesite s seboj vrtne škarje in rokavice. Blagoslovljene venčke boste lahko kupili v nedeljo, po sv. mašah. Vabljeni vsi, ki vam je delo in druženje v veselje! Naj bo tudi to ena izmed priprav na naš osebni advent.

- Prihodnjo nedeljo bomo vstopili v sveti adventni čas. Z njim katoličani začenjamo novo cerkveno leto in neposredno pripravo na božič. Ta čas je priložnost za poglobitev vere. Veselje ob Novorojenem pomeni veselje ob novem življenju in lahko simbolično nagovarja tudi k radosti nad lastnim življenjem. Glavni simbol tega časa je adventni venec, ki si ga bomo naredili ali kupili. Venčke bomo blagoslovili pri sv. mašah prihodnjo nedeljo. Naj ne bo le lep okras, temveč molitveni pripomoček, ob katerem se bo zbirala družina k molitvi.

- Na prvo adventno nedeljo bo ob 10.00 družinska sveta maša, pri kateri bodo sodelovali veroučenci in starši. Prinesite tudi svoje adventne venčke, saj jih bo duhovnik blagoslovil. Lepo vabljeni!

- Oznanila, svete maše … najdete tudi na facebook strani - Nadžupnija svetega Jurija Hoče.