30. nedelja med letom - misijonska - c

- Smo v oktobru, mesecu molitve rožnega venca. Vsi lepo vabljeni, da vsaj kdaj v tem mesecu pridete v župnijsko cerkev, kjer bomo vedno pol ure pred sveto mašo molili rožni venec, za naše družine, za naš kraj, župnijo, duhovne poklice … Tudi doma dnevno zmolite vsaj kakšno desetko.

- Slavilna molitev bo jutri po večerni sveti maši. Lepo vabljeni!

- Biblična skupina ima svoje srečanje v torek po večerni sveti maši. Pogovarjali se bomo o babilonskem stolpu: Prva Mojzesova knjiga, enajsto poglavje (1Mz 11,1-9). Dobrodošel vsak, ki ga zanima Sveto pismo!

- V četrtek je po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka Hoče vas vabi na kulturno-izobraževalni večer PO ZAMBIJI IN MALAVIJU. Ob svojih zanimivih posnetkih bo razmišljal in se spominjal na bivanje v Afriki naš dekan Alojz Petrič. Pridite v hoško župnišče v petek, 28. oktobra 2016, ob 18.45. Lepo vabljeni!

- V noči iz sobote na nedeljo prestavimo uro na zimski čas (eno uro nazaj).

- Bliža se praznik vseh svetih, ko boste obiskovali in urejali grobove vaših rajnih. Pokopališča bodo polna lepega cvetja in sveč. Bistveno večji poudarek namenimo spodbujanju nematerialnih vrednot (dobrodelnost, molitev …). Škofijska karitas Maribor ob dnevu mrtvih poziva "vse ljudi dobre volje" k sodelovanju v dobrodelni akciji pod geslom "Dar ene sveče - enega cveta za ljudi v stiski". Akcija je namenjena zbiranju sredstev za uboge, nemočne in zapostavljene, za tiste, ki trpijo duhovno in materialno stisko. Po lanskoletnih podatkih so pomagali 332 družinam, in sicer v obliki paketov hrane. Svoj dar lahko nakažete tudi na Karitas Hoče: TRR: 24100-8004416796, namen: KARITAS 2016.