29. nedelja med letom - c

- Smo v oktobru, mesecu molitve rožnega venca. Vsi lepo vabljeni, da vsaj kdaj v tem mesecu pridete v župnijsko cerkev, kjer bomo vedno pol ure pred sveto mašo molili rožni venec, za naše družine, za naš kraj, župnijo, duhovne poklice … Tudi doma dnevno zmolite vsaj kakšno desetko.

- Slavilna molitev po večerni sveti maši bo jutri, 17. oktobra.

- Pridi in poglej - V torek, 18. oktobra 2016, imamo po večerni sveti maši srečanje skupine, ki razmišlja ob katekizmu o verskih vprašanjih. V KKC beremo poglavje »Božje odrešenje: postava in milost« od strani 496 do 513. V skupini je prostor za vsakega, ki bi rad poglobil svojo vero, zato vljudno vabljeni tudi tisti, ki se doslej še niste mogli odločiti.

- V četrtek je po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- Ob sklepu leta Božjega usmiljenja vabljeni na svetoletno romanje mariborskega naddekanata v Maribor, ki bo v soboto, 22. oktobra 2016. Ob 10.00 bo v frančiškanski cerkvi spokorno bogoslužje s priložnostjo za sveto spoved in  molitvena ura pri kateri sodeluje naša župnija. Sledi peš romanje do stolnice, kjer bo ob 11.30 slovesna sveta maša. Po njej vabljeni na druženje ob skromni pogostitvi na škofijsko dvorišče. Lepo vabljeni in priporočamo!

- Prihodnja nedelja (23. 10.) je Misijonska nedelja, ki bo potekala pod geslom »Samo, če smo usmiljeni kakor Oče, smo misijonarji«. Vsi prispevamo svoje molitve in svoj dar za vse člane Kristusove Cerkve. Vaši darovi pri svetih mašah bodo namenjeni za potrebe misijonov.

- Bliža se praznik vseh svetih, ko boste obiskovali in urejali grobove vaših rajnih. Pokopališča bodo polna lepega cvetja in sveč. Reciklaža odpadnih sveč je okoljsko in finančno zahtevna, pomislimo, ali je smisel tega dneva v obilici plastičnih sveč na grobovih. Bistveno večji poudarek namenimo spodbujanju nematerialnih vrednot (dobrodelnost, molitev …). Prav in dobro je, če del denarja, namenjenega za sveče, namenimo ljudem, potrebnih naše pomoči. Škofijska karitas Maribor v teh dneh poziva "vse ljudi dobre volje" k sodelovanju v dobrodelni akciji pod geslom "Dar ene sveče - enega cveta za ljudi v stiski". Akcija je namenjena zbiranju sredstev za uboge, nemočne in zapostavljene, za tiste, ki trpijo duhovno in materialno stisko. Po lanskoletnih podatkih so pomagali 332 družinam, in sicer v obliki paketov hrane. Svoj dar lahko nakažete tudi na Karitas Slovenska Bistrica: TRR: 24100-8004416796, namen: KARITAS 2016.

- V razvanjski cerkvi smo obnovili oltar Žalostne Matere Božje. Stroški obnove so znašali 8.000 €. Pri sv. Lenartu pa smo obnovili ohišje Marijinega oltarja. Obnavljamo glavni oltar. Hvala vsem, ki ste že in še boste v ta namen kaj darovali!