28. nedelja med letom - c

- Danes popoldan, 9. oktobra, bo na Ptujski gori srečanje za bodoče birmance (veroučenci 8. razreda), njihove starše in botre. Srečanje bo od 14.30 do 16.00. Srečanje je v sklopu priprave na zakrament sv. birme, zato se ga zagotovo udeležite!

- Slavilna molitev po večerni sveti maši bo v ponedeljek, 17. oktobra.

- Smo v oktobru, mesecu pomnožene molitve rožnega venca. Lepo vabljeni v cerkev, kjer pol ure pred sveto mašo molimo to starodavno Marijino molitev.

- V torek, 11. oktobra zvečer, bo za našo župnijo prav poseben milosten trenutek, saj k nam prihaja kip fatimske Marije Romarice. Kip bomo pričakali pred župnijsko cerkvijo ob 19.00, nato bomo skupaj molili in peli, sledi sveta maša. Po maši bomo zmolili rožni venec in se skupaj posvetili Marijinemu varstvu. Do polnoči bo še priložnost za tiho in skupno molitev  Na obisk fatimske Marije Romarice se pripravljamo s tridnevnico, ki smo jo začeli včeraj zvečer.  Vzemite si čas in pridite! K sprejemu, sveti maši in vsaj kakšni desetki rožnega venca lepo vabljeni tudi veroučenci.

- Bližamo se zaključni romarski postaji Fatimske Marije romarice v Sloveniji. Ta bo na Ptujski Gori, v četrtek, 13. oktobra. Milostni kip po naših župnijah nikakor ne pomeni naše samoumevne varnosti in prihodnosti. Pomeni pa klic k molitvi, pokori in spreobrnjenju. Ob tem milostnem kipu lažje občutimo, da je Mati Marija z nami. Več o dogajanju na Ptujski Gori si lahko pogledate na oglasni deski pred cerkvijo.

- V četrtek je po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- V četrtek bo srečanje članov ŽPS. Začnemo ob 18.00 s sveto mašo!