25. nedelja med letom - c

- V tem tednu smo že začeli z veroukom, v Reki pa ta petek. Starši otrok 1. razreda, ki obiskujejo šolo v Reki, pridite prijavit svojega otroka v župnišče! Veroučencem želimo obilo Božjega blagoslova. Vse veroučence in njihove starše lepo vabimo k rednemu obiskovanju nedeljskih maš.

- V torek je pol ure pred sveto mašo molitev rožnega venca.

- Pridi in poglej - V torek, 20. septembra 2016, imamo po večerni sveti maši srečanje skupine, ki razmišlja ob katekizmu o verskih vprašanjih. V KKC beremo poglavje »Udeleženost pri družbenem življenju« od strani 487 do 495. V skupini je prostor za vsakega, ki bi rad poglobil svojo vero.

- V četrtek je po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- V petek, 23. 9., začenjamo z birmansko devetdnevnico na čast Svetemu Duhu. Ta duhovna priprava je obvezna za vse letošnje birmance in birmanke. Po sveti maši (23. 9.) bo kratek sestanek za starše letošnjih birmank in birmancev. Prosimo, da se srečanja (in svete maše) zagotovo udeležite.

- V soboto, 24. septembra, bo na Ponikvi srečanje vzgojiteljev, učiteljev in katehetov. Začetek ob 9.30 na Slomu in ob 12. 30 sv. maša na Ponikvi.

- Prihodnja nedelja je Slomškova in hkrati Mihaelova, zato ste lepo vabljeni v Razvanje k sveti maši in žegnanju.

- Na Slomškovo nedeljo lepo vabljeni v župnijo bl. škofa A. M. Slomška – v Košake. Ob 15.00 bo molitvena ura in ob 16.00 slovesna sveta maša s sprejemom relikvij bl. A. M. Slomška in sv. Janeza Pavla II.

- V razvanjski cerkvi smo obnovili oltar Žalostne Matere Božje. Stroški obnove so znašali 8.000 €. Pri sv. Lenartu pa smo obnovili ohišje oltarja. Hvala vsem, ki ste že in še boste v ta namen kaj darovali!

- Odbor za posvetitev Jezusovemu in Marijinemu Srcu ter Aritours vabita na romanje »z Marijo Romarico domov v Fatimo«, ki bo od 17. do 19. oktobra 2016. Duhovni vodja romanja bo nadškof msrg. Alojzij Cvikl. Več o romanju si lahko preberete na spletni strani agencije Aritours.