13. nedelja med letom - c

-  V torek je pol ure pred sveto mašo molitev rožnega venca.

- V četrtek je po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

Otroci in mladi, lepo vabljeni na počitniške delavnice, ki bodo v Hočah 27. in 28. junija. Začeli bomo ob 15. uri, končali pa z večerno sveto mašo. Pridruži se nam tudi ti - več nas bo, lepše nam bo! :)

- Škofijska gimnazija A. M. Slomška v Mariboru na Vrbanski cesti 30 vabi sedmošolce in osmošolce na POLETNI DAN NA ŠKOFIJSKI v sredo, 29. junija 2016, od 9. do 16. ure. Dragi učenci, vabljeni, da se pridružite dijakom in profesorjem ter preživite ustvarjalen in sproščen dan. V kolikor ne morete ostati ves čas, se lahko ustavite samo za nekaj ur. Prosimo za predhodno prijavo na www.skofijska.si.

- V sredo, 29. 6., na praznik apostolskih prvakov Petra in Pavla, bo v mariborski stolnici ob 16.00 prejel mašniško posvečenje diakon Robi Sekavčnik. Nabirka pri večerni sv. maši bo za papeža – Petrov novčič.

- Pred nami je četrtek pred prvim petkom, prvi petek in prva sobota v mesecu z ustreznimi pobožnostmi.

- Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- Na Ptujski Gori obhajajo v soboto, 2. julija, praznik Ptujskogorske Matere Božje ali Šentvoršca. Praznovanje se bo začelo s slovesno vigilijo na predvečer praznika, 1. julija. Ob 20. uri bo sveta maša (vodil jo bo nadškof msgr. Alojzij Cvikl), po njej pa procesija z lučkami. Sledi nočno bedenje in polnočna maša. Na praznik bodo maše ob 6.30 ter ob 8., 10. (vodil jo bo nadškof msgr. Alojzij Cvikl),  in 19. uri. Ves čas praznovanja bo priložnost za spoved.

- V razvanjski cerkvi smo obnovili oltar Žalostne Matere Božje. Stroški obnove so znašali 8.000 €. Pri sv. Lenartu pa smo obnovili ohišje oltarja. Hvala vsem, ki ste že in še boste v ta namen kaj darovali!

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene obnovi cerkvenih objektov. Bog povrni za vsak vaš dar!