12. navadna nedelja

- V torek, 25. junija, bo praznik naše domovine – dan državnosti. Prav lepo vabljeni k sv. maši in molitvi za velike potrebe naše domovine!

-  V torek pol ure pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V četrtek je po večerni sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- Na praznik prvakov apostolov, svetega Petra in Pavla, 29. 6. 2013, bo mariborski nadškof in metropolit dr. Marjan Turnšek v Slomškovi stolnici podelil zakrament mašniškega posvečenja diakonu Juretu Sojču iz župnije Lovrenc na Pohorju. V molitvi se Bogu zahvaljujmo za novomašnika Jureta, obenem pa v prihodnjih dneh in tednih pomnožimo svoje molitve in goreče prosimo za nove bogoslovce, njihovo svetost in stanovitnost. V soboto, 29. junija, ste torej posebej vabljeni v mariborsko stolnico: ob 9.00 bo molitvena ura za letošnje novomašnike in za nove poklice. Molitev oblikujejo različni molivci: člani slavilno-molitvene skupine "SMS HOZANA", molivci iz župnij Sveti Jakob v Slovenskih Goricah, Stoperce in Sveti Vid pri Ptuju. Ob 10.00 bo slovesnost mašniškega posvečenja.

- Srečanje mladih v Medžugorju je vsako leto od 31. julija do 6. avgusta. Zbere se nad 50.000 mladih in 400 duhovnikov z vsega sveta. Molitev, pričevanja, glasba, prireditve, procesija z lučkami, češčenje, koncert … Duhovne počitnice za mlade. Več o tem si lahko preberete na http://www.mladifest.com/

- Na polici s tiskom je na voljo:

• novomašna dvojna številka Družine (3,40). Poslali so nam več izvodov kot običajno - kupite jo lahko torej tudi tisti, ki je redno ne jemljete.
  • novo Ognjišče
  • Novo Božje okolje
  • Nova Beseda med nami

- V novi novomašni družini lahko preberete:

• Življenje, prežeto z vero
  • Slovenski novomašniki in duhovniki jubilanti
  • Bog je oče, ki noro ljubi. Amen.