Oznanila - cvetna nedelja

- Pred nami je veliki teden, ki nas spominja na največje dogodke našega odrešenja. Dejavnosti si skušajmo tako urediti, da se bomo lahko udeležili obredov velikega tedna. Za birmance je obisk obredov vse dni obvezen, proobhajanci in vsi drugi veroučenci pa vabljeni še posebej v četrtek. Seveda lepo vabljeni tudi ostali: otroci in odrasli.

- Mladi, v sredo, 27. marca 2013 bomo z Jezusom nosili njegov križ po mariborskih ulicah. Pričeli bomo ob 18.30 v Alojzijevi cerkvi na Glavnem trgu. Zaključili bomo pri cerkvi svete Barbare na Kalvariji.  V primeru slabega vremena bo križev pot v Alojzijevi cerkvi.

OBREDI VELIKEGA TEDNA

VELIKI ČETRTEK - SPOMIN ZADNJE VEČERJE.

- Dopoldan ob 9.00 ste povabljeni v stolnico k krizmeni maši, pri kateri škof posveti sveta olja, duhovniki pa obnovimo svoje duhovniške obljube.

- Zvečer ob 19.00 se bomo zbrali v župnijski cerkvi, da se s slovesno sveto mašo Jezusu zahvalimo za tri velike darove, ki jih je pri zadnji večerji izročil svetu: SVETO EVHARISTIJO, DUHOVNIŠTVO IN NOVO ZAPOVED LJUBEZNI. Po »Slavi« utihnejo orgle in zvonovi. Po sveti maši bo prenos Najsvetejšega »na Oljsko goro« in molitvena ura za nove duhovniške poklice. Nabirka med mašo bo namenjena ubogim – za potrebe Karitas.

VELIKI PETEK - SPOMIN JEZUSOVE SMRTI.

Strogi post! To je edini dan v letu, ko ni svete maše.

V času Jezusove smrti (ob 15.00) bomo imeli v župnijski cerkvi križev pot. - Zvečer ob 19.00 pa se bomo zbrali k obredom velikega petka: k poslušanju Božje besede, k prošnjam za ves svet, češčenju križa in obhajilu.

Nabirka bo namenjena za Božji grob – za kristjane v Sveti deželi.

Po končanih obredih bo še molitvena ura – začetek molitvene devetdnevnice k Usmiljenemu Jezusu.

VELIKA SOBOTA - SPOMIN JEZUSOVEGA POČITKA V GROBU.

Ves dan bo izpostavljeno Najsvetejše za tiho češčenje in molitev pri Božjem grobu. Pripeljite tudi otroke …

Blagoslov ognja bo ob 8.00 v Hočah in v Razvanju. Pridite z gobami in ponesite velikonočni ogenj na svoje domove. Pokadite jih in molite, naj ogenj Božje resnice in ljubezni prežene vsako temo in mraz.

Blagoslov velikonočnih jedi bo v župnijski cerkvi .vsako polno uro od 10.00 do 16.00, v Razvanju ob 11.00 in 15.00, pri Vreclovi kapeli ob 12.00, pri sv. Lenartu ob 13.00 in pri Križni kapeli ob 14.00.

Velikonočna vigilija bo ob 19.00. Po slavju luči (velikonočna sveča je simbol od mrtvih vstalega Jezusa), po poslušanju Božje besede in Slavi se ponovno oglasijo zvonovi in orgle.  Pred evangelijem zadoni velikonočna aleluja – vzklik kristjanovega veselja in slavljenja Boga. S prižganimi svečami v rokah (kupili jih boste lahko pred mašo) bomo vsi obnovili krstne obljube in zavezo z Bogom.

VELIKA NOČ – SPOMIN JEZUSOVE ZMAGE NAD SMRTJO – DAN JEZUSOVEGA VSTAJENJA.

- ob 7.00 vstajenje in procesija, ki jo sklenemo z zahvalno pesmijo in blagoslovom z Najsvetejšim, nato slovesna sveta maša.

- Otroci imajo počitnice od velikega četrtka do torka, 2. aprila. Namesto k verouku naj pridejo skupaj s starši k obredom velikega tedna!

- V noči iz sobote na nedeljo bomo prestavili ure na poletni čas (eno uro naprej).

Župnijska karitas Hoče  prisrčno vabi zakonske jubilante, ki letos praznujete okroglo obletnico (5, 10, 15 … in vse do 70!). Vaše praznovanje in Vaš zakon želimo blagosloviti pri sveti maši, ki bo v nedeljo, 14. aprila 2013, ob 10. uri v župnijski cerkvi sv. Jurija v Hočah. Po maši pripravljamov župnišču družabno srečanje. Letošnji jubilanti dobite pisna vabila, lahko pa se sami že pred tem prijavite g. dekanu Alojzu Petriču v župnišču ali na elektronski naslov alojz.petric@rkc.si. Zadnji rok prijave je 2. april 2013. Veselimo se, da je Vaš DA postal življenjska sreča in da v Vašem zakonu ostaja prostor tudi za Boga.

- Na polici s tiskom je na voljo:

•  velikonočna Družina – ker smo naročili več izvodov, jo lahko kupite tudi tisti, ki niste naročeni nanjo
  •  novo Ognjišče