5. postna nedelja - tiha

- Vabljeni k poslušanju 8. radijskega misijona od 17. do 23. marca, ki bo na radiu Ognjišče potekal pod geslom: »Gospod, pomnoži nam vero!« Priporočamo! Misijon bosta vodila nadškofa metropolita dr. Anton Stres in Marjan Turnšek. Ob 10.15, 13.00 in 17.00 boste lahko prisluhnili misijonskim pogovorom. Ob 20.00 bo molitev rožnega venca.

- Vabljeni na misijonski koncert Pomagaj, ki bo v sredo, 21. marca, ob 18.00 v dvorani Zavoda A. M. Slomšek na Vrbanski 30 v Mariboru. Prostovoljne prispevke bodo zbirali za misijon Pucara v Peruju, kjer deluje misijonarka s. Andreja Godnič.

­- V torek molimo rožni venec pol ure pred svetom mašo.

­- Pridi in poglej - V torek, 19. 3. 2013, imamo po večerni sveti maši srečanje skupine, ki razmišlja ob katekizmu o verskih vprašanjih. V KKC beremo poglavje o veri v Boga Očeta od strani 67 do 78. Pridite, da pogledamo vase, kako globoka je naša vera v nedojemljivega Boga. V skupini je prostor za vsakega, ki bi rad poglobil svojo vero.

- V četrtek bo po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

­- V četrtek bo po večerni sveti maši srečanje biblične skupine. Pogovarjali se bomo o 26. poglavju Apostolskih del (Apd 26). Lepo vabljeni!

- Vse postne petke lepo vabljeni k pobožnosti  križevega pota, ki bo pol ure pred sveto mašo.

- Vsako postno nedeljo ob 15.00 vabljeni h križevemu potu na Ptujsko Goro. Ob 16.00 je sveta maša v baziliki.

- V soboto bo ob 14.00 sv. maša in blagoslov zelenja pri sv. Lenartu. Lepo vabljeni!

- Prihodnja nedelja je cvetna nedelja. Pri vseh svetih mašah bo blagoslov zelenja; slovesni blagoslov s procesijo v spomin Jezusovega vhoda v Jeruzalem bo pred sv. mašo ob 9.45. Zato se bomo v primeru lepega vremena zbrali pred župniščem in po blagoslovu v procesiji odšli v cerkev. Oljčne vejice (presmecev, narejenih v župnišču ne bo!) bodo na razpolago pred sv. mašo pri vhodu v cerkev. Prostovoljni prispevki so namenjeni obnovi primorskih cerkva

- Župnijska karitas Hoče prisrčno vabi zakonske jubilante, ki letos praznujete okroglo obletnico (5, 10, 15 … in vse do 70!). Vaše praznovanje in Vaš zakon želimo blagosloviti pri sveti maši, ki bo v nedeljo, 14. aprila 2013, ob 10. uri v župnijski cerkvi sv. Jurija v Hočah. Po maši pripravljamo v župnišču družabno srečanje. Letošnji jubilanti dobite pisna vabila, lahko pa se sami že pred tem prijavite g. dekanu Alojzu Petriču v župnišču ali na elektronski naslov alojz.petric@rkc.si. Zadnji rok prijave je 2. april 2013. Veselimo se, da je Vaš DA postal življenjska sreča in da v Vašem zakonu ostaja prostor tudi za Boga. Sodelavci Župnijske karitas

- Na polici s tiskom je na voljo:

• nova Družina
  • Ognjišče