Oznanila - 3. postna nedelja

V torek in sredo (5. in 6. 3) je za našo župnijo praznik CELODNEVNEGA ČEŠČENJA NAJSVETEJŠEGA.

V torek zjutraj začnemo češčenje s sveto mašo. Najsvetejše bo izpostavljeno do 10.00, do druge svete maše. V tem času vabljeni k molitvi rožnega venca, tihi adoraciji, spovedi. Najsvetejše bo zopet izpostavljeno do 15.00.

+ S češčenjem bomo nadaljevali v Razvanju, kjer bo ob 15.00 molitev križevega pota, nato rožni venec in  tiha molitev pred Najsvetejšim. Ob 17.00 bo sveta maša.

+ V sredo bo enako kot v torek dopoldan. Ob 15.00 bo v Hočah molitev rožnega venca, ob 16.00 križev pot in ob 17.00 sklepna sveta maša.  Somaševanje dekanijskuh duhovnikov bo vodil g. jani Druževec, naš duhovni pomočnik. Lepo vabljeni, še posebej ministranti, birmanci in njihovi starši.

­- V četrtek bo po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

Postno spokorno bogoslužje in po njem priložnost za sveto spoved bo za našo dekanijo prihodnjo nedeljo popoldan ob 15.00 na Ptujski gori. Vabljeni

- Vabljeni k poslušanju 8. radijskega misijona od 17. do 23. marca, ki bo na radiu Ognjišče potekal pod geslom: »Gospod, pomnoži nam vero!«

Misijon bosta vodila nadškofa metropolita dr. Anton Stres in Marjan Turnšek. Ob 10.15, 13.00 in 17.00 boste lahko prisluhnili misijonskim pogovorom. Ob 20.00 bo molitev rožnega venca.

- Tradicionalno romanje mariborske metropolije bo od 4. do 6. aprila. Poromali bomo v Niš in Beograd. Cena je 189,00 € (50,00 € poravnate ob prijavi, možnost odplačevanja na obroke brez obresti). Prijavite se v župnišču do 20. marca oz. čimprej.

-  Vse postne petke lepo vabljeni k pobožnosti  križevega pota, ki bo pol ure pred sveto mašo.

-  Vsako postno nedeljo ob 15.00 vabljeni h križevemu potu na Ptujsko Goro. Ob 16.00 je sveta maša v baziliki.

-  Danes je prva nedelja v mesecu, zato ste lepo vabljeni v župnišče na kavo, čaj in pecivo.

-  Na polici s tiskom je na voljo:

• nova Družina
  • Ognjišče