Oznanila - 2. postna nedelja

- Pred nami je četrtek pred prvim petkom, prvi petek in prva sobota z ustreznimi pobožnostmi.  Lepo vabljeni k svetim mašam.

- Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih. Svojce naprošamo, da bi poskrbeli za svoje domače, ki ne morejo več v cerkev in bi jim omogočili srečanje z Jezusom v obhajilu in spovedi.

Tudi ostali vabljeni, da v postnem času opravite sveto spoved.

- V letu 2013 bomo obhajali 70-letnico slovesne posvetitve slovenskega naroda Marijinemu brezmadežnemu Srcu. Ta posvetitev je bila sredi druge svetovne vojne, 30. maja 1943 v ljubljanski stolnici. Leta 1992, na praznik vnebovzetja Device Marije pa je bila slovesna izročitev slovenskega naroda Mariji. To izročitev vsako leto na Veliki šmaren tudi slovesno obnavljamo. Slovenski škofje podpirajo pobudo, da bi se na 70-letnico slovesne posvetitve pripravili s pobožnostjo petih prvih sobot. Marijina vélika obljuba, da bo ob smrtni uri stala ob strani z vsemi za zveličanje potrebnimi milostmi, velja za tiste, ki vsaj enkrat v življenju pet zapovrstnih prvih sobot izpolnijo vse pogoje. Ti pogoji so:

- opravimo dobro spoved.

- prejmemo sveto obhajilo.

- zmolimo en del rožnega venca (veseli, svetli, žalostni ali častitljivi del).

- petnajst minut premišljujemo eno ali več skrivnost rožnega venca.

Vse omenjene pogoje opravimo z namenom zadoščevanja Marijinemu Srcu. Spovemo se lahko tudi kakšen dan prej ali pozneje, vendar moramo biti pri prejemu svetega obhajila v posvečujoči milosti (brez smrtnega greha). Kdor ne more v cerkev, lahko opravi spoved in prejme sveto obhajilo tudi na svojem domu. Zato bo tudi v naši župniji vse prve sobote do Velikega šmarna vernikom omogočeno opravljanje te pobožnosti. Vabljeni torej k molitvi rožnega venca, ki bo pred sveto mašo, hkrati bo priložnost za sv. spoved.

- Rdeči križ Hoče lepo vabi v soboto, 2. 3. 2013 med 7. in 10. uro v Kulturni dom hoče na merjenje krvnega tlaka, holesterola in krvnega sladkorja. Pridite tešči. Plačilo članarine za RK Hoče znaša 3,00 €.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo nabirke pri svetih mašah namenjene obnovi cerkvenih objektov. Bog povrni vsak vaš dar, ki ga darujete pri mašah, v pisarni ali ob pogrebih.

- Tradicionalno romanje mariborske metropolije bo od 4. do 6. aprila. Ob 1700. obletnici Milanskega edikta  bomo poromali v Niš in Beograd. Cena je 189,00 € (50,00 € poravnate ob prijavi, možnost odplačevanja na obroke brez obresti). Prijavite se v župnišču do 20. marca oz. čimprej.

- Vse postne petke lepo vabljeni k pobožnosti  križevega pota, ki bo pol ure pred sveto mašo v župnijski cerkvi.

-  Vsako postno nedeljo ob 15.00 vabljeni h križevemu potu na Ptujsko Goro. Ob 16.00 je sveta maša v baziliki.

- Pridružite se postni akciji 40 dni brez alkohola.

- Na polici s tiskom je na voljo:

• nova Družina
  • novo Ognjišče