Vnesite vaš naslov

- Zavod za pravico do življenja vabi danes ob 17.30 k sveti maši za življenje, ki bo v mariborski stolnici. Ob 19.00 pa bo srečanje v Slomškovi dvorani v Mariboru.

-  Zaradi izobraževanja katehetov na katehetskem simpoziju v Celju, v tem tednu ne bo verouka za tiste otroke, ki jih imata katehistinji Marinka in Helena. Veroučenci naj pridejo v sredo zvečer k sveti maši in obredu pepeljenja!

-  V torek je pust. Prav je, da tudi na ta dan ohranite čut za sveto in se ne norčujete iz svetih stvari.

-  V torek molimo rožni venec pol ure pred svetom mašo.

- V sredo je pepelnica. S tem dnem kristjani začnemo postni čas. Lepo vabljeni k sv. mašama, s katerima je povezan obred pepeljenja. Skozi ves postni čas vabljeni k svetim mašam, križevemu potu, osebni in skupni molitvi doma in v cerkvi.

- V sredo bo po večerni sveti maši srečanje članov ŽPS. Lepo vabljeni!

- V četrtek bo po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- Katoliško društvo dr. A. Murka vas vabi na kulturno-izobraževalni večerz naslovom 550 LET LJUBLJANSKE NADŠKOFIJE. Predavateljica bo dr. Julijana Visočnik, ki nam bo ob prikazu razstave ob tej obletnici pripravila zanimiv večer. Dobimo se v župnišču v petek, 15. februarja 2013, ob 18.45. Lepo vabljeni!

- POSTNA POSTAVA - Postni čas, ki se začne s pepelnično sredo, nas vsako leto pripravlja na veliko noč. Naj bo to res čas milosti, duhovne poglobitve in dobrih del, ki jih bomo darovali za potrebe Cerkve in vsega sveta.

Cerkev za postni čas določa tudi posebne oblike spokornosti. Strogi post je na pepelnično sredo in na veliki petek. Ta dva dneva se le enkrat na dan do sitega najemo in se zdržimo mesnih jedi. Strogi post veže od izpolnjenega 18. leta do začetka 60. leta.

Samo zdržek od mesnih jedi je na vse petke v letu. Zunaj postnega časa smemo zdržek od mesnih jedi zamenjati s kakim drugim dobrim delom pokore ali ljubezni do bližnjega. Zdržek od mesnih jedi veže vernike od izpolnjenega 14. leta. Kadar je praznik (cerkveni ali državni) na petek ali je kakšna slovesnost v družini (poroka, pogreb...), post in zdržek odpadeta.

- Vse postne petke lepo vabljeni k pobožnosti  križevega pota, ki bo pol ure pred sveto mašo.

- Pridružite se postni akciji 40 dni brez alkohola. Glavni namen akcije je opozoriti na posledice prekomernega uživanja alkohola ter izraziti solidarnost z vsemi, ki trpijo zaradi nasilja v družinah, nesreč v prometu in zaradi bolezni, ki so posledice alkohola ter spodbuditi ljudi k pravemu veselju in zabavi brez alkohola.

- Tradicionalno romanje mariborske metropolije bo od 4. do 6. aprila. Ob 1700. obletnici Milanskega edikta (Rimski cesar Konstantin je z njim priznal krščanstvo kot dovoljeno vero, s čimer se je zaključilo obdobje preganjanja kristjanov.) bomo poromali v Niš in Beograd. Cena je 189,00 € (50,00 € poravnate ob prijavi, možnost odplačevanja na obroke brez obresti). Prijavite se v župnišču do 20. marca oz. čimprej.

- Na polici s tiskom je na voljo:

• nova Družina
  • februarsko Ognjišče