Oznanila - Jezusov krst

- Z nedeljo Jezusovega krsta zaključimo božični čas v bogoslužju  in začnemo čas med letom ali čas navadnih nedelj v cerkvenem letu, do pepelnice in postnega časa, čeprav v krščanski tradiciji božični čas traja vse do svečnice. V tem času spremljamo Jezusa v njegovem javnem delovanju, oznanjevanju in širjenju božjega kraljestva.

-  Jutri, 14. 1., vabljeni k sveti maši vsi, ki se trudite in skrbite za lepoto in čistočo naših cerkva, njihove okolice, župnišča ter župnijskega groba. Po sveti maši bo pogostitev in druženje v gostilni Malajner.

-  V torek molimo rožni venec pol ure pred svetom mašo.

Pridi in poglej - V torek, 15. 1. 2013, imamo po večerni sveti maši srečanje skupine, ki razmišlja ob katekizmu o verskih vprašanjih. Nadaljujemo z drugim poglavjem (3. člen), zato si lahko preberete v KKC strani od 44 do 52: Govorili bomo o Svetem pismu, zato pridite in poglejte. V skupini je prostor za vsakega, ki bi rad poglobil svojo vero.

- Kolpingovo združenje vabi na  izobra-ževalni večer, ki bo v četrtek, 17. 1. ob 18. uri v Kolpingovem domu v Slivnici. Gostja večera bo članica KD Tezno Mojca Arbeiter s temo: Laiška misionarka na Madagaskarju.

- V četrtek bo po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

-  V petek se začne molitvena osmina za edinost kristjanov. Vabljeni k svetim mašam, kjer  bomo skupaj molili za edinost in prisluhnili posebnim nagovorom.

- Katoliško društvo dr. A. Murka vas vabi na kulturno-izobraževalni večer z naslovom DUHOVNO ŽIVLJENJE PO SAMOSTANIH različnih svetovnih religij. Predavateljica bo ANDREJA RUSTJA,  ki nam je že tako zanimivo predstavila življenje med Inuiti in amiši. Dobimo se v župnišču v petek, 18. januarja 2013, ob 18.45. Lepo vabljeni!

- Po tradiciji je v Sloveniji januar tudi mesec verskega tiska. Takrat običajno poravnavamo naročnino na verske časopise in to je tudi priložnost za razmislek o pomenu verskega tiska v duhovnem življenju. Ta ima neprecenljivo vlogo pri poglabljanju vere pa tudi pri oblikovanju naših stališč, zasidranih v krščanstvu. Če ne poznamo krščanskih stališč, jih ne bomo znali zagovarjati v pogovoru z drugimi in v javnosti, pa tudi ne po njih živeti. Zato ima verski tisk neprecenljivo vlogo pri oblikovanju našega krščanskega svetovnega nazora.

- Cene verskih časopisov v letu 2013:

- Družina (83,20 €)

- Beseda med nami (19,20 €)

- Božje okolje (24,00 €)

- Ognjišče (27,00 €)

- Mohorjeve knjige (44,00 €)