Oznanila - 4. adventna nedelja

- Otroci imajo božično-novoletne počitnice od 24. decembra do 2. januarja. Lepo vabljeni k svetim mašam. Tisti otroci, ki sodelujejo v adventni akciji Otroci za otroke, naj svoje darove prinesejo v cerkev k jaslicam. Bog povrni vašo dobroto.

- Pomenljiva, lepa in že zelo stara je navada kristjanov, da na svete večere (na večer pred Božičem, novim letom in Sv. tremi kralji) blagoslavljamo svoje domove. Pri tem uporabljamo že blagoslovljeno vodo in kadilo kot zunanje znamenje tega, kar se dogaja v božičnih praznikih v srcih kristjanov; namreč sebe, svoje najbližje in svoje domove izročamo Gospodu Bogu. Blagoslov začnemo pri jaslicah, potem ko se zbere vsa družina. Pripravimo žerjavico in kadilo, blagoslovljeno vodo z vejico, prižgano svečko (najbolje Lučko miru iz Betlehema) in se dogovorimo za molitev. Spodobi se, da molitev in blagoslov dóma začnemo in končamo s primerno pesmijo. V pomoč vam je lahko podobica, ki jo vzemite na mizici pred spovednico.

- Jutri, v ponedeljek, je sveti večer. Po večerni sv. maši v Hočah bo blagoslov jaslic. Vabljeni vsi, posebej tisti, ki ne boste mogli k polnočnicam.

Pri sv. Lenartu bo sveta maša ob 20.00. Turistično društvo Reka – Pohorje pripravlja pohod z lučkami od gostilne Rečnik ob 19.00, dramska skupina Samotarji pa žive jaslice pred cerkvijo.

V Razvanju bo "polnočnica" ob 22.00. Vabljeni že dvajset minut prej k božičnici, ki jo pripravljajo otroci in katehistinja Marinka.

Ob 23.40 pa lepo vabljeni k polnočnici v župnijsko cerkev. Božičnico pred sv. mašo nam bodo pripravile ljudske pevke.

Polnočna sveta maša je edina sveta maša v letu, ki se začenja sredi noči. Vabljeni smo, da se v čim večjem številu udeležimo prav te svete maše, ki je zaradi svoje ure nekaj posebnega. Vabljeni tudi otroci, da doživijo posebno božično vzdušje.

- V torek je BOŽIČ – praznik Jezusovega rojstva. Vabljeni k svetim mašam.

- Na “Štefanovo” vabljeni k svetim mašam, kjer bo blagoslov vode in soli.

- Na “Janezovo” bomo pri vseh svetih mašah blagoslovili vino. Še posebej lepo vabljeni k sv. Lenartu, kjer bo sv. maša ob 10.00.

- Prihodnja nedelja je nedelja Svete Družine. K sv. maši ob 10.00 so posebej lepo vabljene družine, saj bo blagoslov otrok in družin.

- Blagoslov domov. Ponavadi to opravite kar sami, kar je zelo dobrodošlo in pravilno. Tisti, ki želite, da vas obišče duhovnik in vam blagoslovi dom, stanovanje in jaslice, lahko pokličete v župnišče in se dogovorite za obisk.