Ozbanila - 3. adventna nedelja

-  Jutri, 17. decembra, začenjamo božično osemdnevnico s povabilom: “Kralja, ki prihaja, pridite, molimo!” Gre za neposredno pripravo na Božič, zato vse lepo vabimo k svetim mašam.

- Tudi ti iščeš nekoga, ki bi ti delal družbo. Osamljenost siromaši, srečanje in sloga pa bogatita in delata ljudi boljše, ustvarjalnejše ... srečnejše. Samo s skupnimi močmi in ko - kljub različnosti - gledaš z drugimi v isto smer, lahko delaš svet lepši, svetlejši in bolj človeški. Tudi ta luč bo gorela in razsvetlila svet, ko boš odprl svojo roko in jo podaril. Ne skrivaj je, ne skrivaj se, stopi v korak s človekom, ki ga srečaš. Srečnejši in bogatejši bomo takrat, ko bomo po svetu stopali Z ROKO V ROKI.  Tako nas bodo nagovorili skavti prihodnjo nedeljo pri svetih mašah, ko nam bodo prinesli Betlehemsko luč miru. Blagoslovljene sveče si boste lahko ponesli na svoje domove, kjer jih prižgete na sveti večer in postavite na okno. Plamen iz Betlehema nam govori o tem, da lahko že na tem svetu hodimo in živimo kot otroci luči, da je svet človeške bližine in topline lahko tudi naš svet.

- V adventnem času povabljeni k skupni molitvi – sv. maši v župnijsko cerkev. Po vaših domovih pa naj vas adventni venec zbira k molitvi in duhovni pripravi na božič.

- V torek pol ure pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V torek, 18. 12. 2012, imamo po večerni sveti maši srečanje skupine Pridi in poglej , ki razmišlja ob katekizmu o verskih vprašanjih. Nadaljujemo z drugim poglavjem (1. in 2. člen), zato si lahko preberete v KKC strani od 33 do 43: Kako Bog prihaja človeku naproti? Kako se nam razodeva po besedi in po ljudeh? Pridite in poglejte, v skupini je prostor za vsakega, ki bi rad poglobil svojo vero.

- V četrtek bo po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- V petek bo po večerni sveti maši biblična skupina. Tokrat se bomo pogovarjali o 21. poglavju Apostolskih del (Apd 21). Lepo vabljeni

-  Na voljo je Družinska pratika (5,00 €) in Marijanski koledar (2,00 €). Kupite ju v župnijski pisarni ali v cerkvi.

- V vsako verno družino spada vsaj en verski časopis. Cene verskih časopisov v letu 2013:

- Družina (83,20 €)

- Beseda med nami (19,20 €)

- Božje okolje (24,00 €)

- Ognjišče (27,75 €)

- redna zbirka Mohorjevih knjig za leto 2014 (44,00 €)

- Na polici s tiskom je na voljo:

• nova Družina (1,60 €)
  • decembrsko Ognjišče (2,20 €)
  • Mavrica (3,20 €)