Oznanila na 34. navadno nedeljo

- V Reki smo začeli z veroukom. Naprošamo starše tistih otrok, ki bodo hodili k verouku, pa še niso prijavljeni (1. in 2. razred), da to storijo v tem tednu. Vpišete jih lahko v župnišču ali v petek na podružični šoli v Reki katehistinji Katji Kac med 13.00 in 14.30.

- S slovesnim praznikom Kristusa Kralja vesoljstva sklepamo staro cerkveno leto. V njem smo skupaj s Kristusom in povezani med seboj kot Božje ljudstvo prehodili del naše poti na tem svetu, usmerjeni k poslednjemu cilju, večnemu življenju pri Bogu. Tam bo Božje kraljestvo za nas doseženo. Kristus Kralj nas bo privedel k svojemu in našemu Očetu…

- Teden, ki je pred nami, je teden Karitas. Letos bo potekal pod geslom Veselje v sožitju. Z njim želimo nagovoriti širšo javnost, da se odzove na stiske družin. S svojimi denarnimi prispevki, danimi prihodnjo nedeljo pri sv. mašah, bomo pomagali pomoči potrebnim v naši domovini.

­- V torek pol ure pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V četrtek bo po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka Hoče vabi vse, ki bi bili pripravljeni sodelovati pri izdelavi adventnih venčkov. Kdor more, naj do petka zvečer pripelje primerno zelenje (vejice tise, ciprese, bršljan …), plodove dreves (majhne storže, orehe …) in šibe za obroče. Venčke bomo pletli v veroučni učilnici v petek, 30. novembra,  po večerni maši, in v soboto, od 10. ure dalje. Za delo prinesite s seboj vrtne škarje in rokavice. Blagoslovljene venčke boste lahko kupili v nedeljo, po sv. mašah. Vabljeni vsi, ki vam je delo in druženje v veselje!

- Prihodnjo nedeljo začenjamo z adventnim časom. Za nas kristjane je to poseben čas, ker nas vabi, da se spomnimo na preteklost, nas spodbuja, da živimo v sedanjosti in da se pripravimo na bodočnost. V adventu se pripravljamo na božič in na drugi Kristusov prihod na svet, ko se bo vrnil kot Kralj vsega vesolja. Glavni simbol tega časa je adventni venec, ki si ga bomo naredili ali kupili. Naj ne bo le lep okras, temveč molitveni pripomoček, ob katerem se bo zbirala družina k molitvi.

- Zavod Antona Martina Slomška vabi na Miklavžev dobrodelni koncert, ki bo v četrtek, 6. decembra ob 18.00 v Športni dvorani Vrbanska v Mariboru. Več o koncertu si lahko preberete na plakatu pred župnijsko cerkvijo.

- Dobili smo Družinsko pratiko (5,00 €) in Marijanski koledar (2,00 €).

-  Na polici s tiskom je na voljo:

• nova Družina (1,60 €)
  • novembrsko Ognjišče (2,20 €)
  • Mavrica (3,20 €)