Oznanila na 32. navadno nedeljo

- Naslov letošnjih Nikodemovih večerov v Mariboru bo Ali bo Sin človekov našel vero (Lk 18,8). Večeri bodo posvečeni veri (duhovnemu izkustvu) in duhovniku, ki to vero oznanja. Potekali bodo v obliki okroglih miz. Ena okrogla miza bo ekumensko obarvana, ena medreligijsko. Nikodemovi večeri bodo od 12. do 15. novembra 2012. Okrogle mize bodo vsak večer v Slomškovi dvorani, Slomškov trg 20, ob 19.30. Program večerov si lahko pogledate na spletni strani: http://www.sinaj.si.

- V torek pol ure pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V sredo bo po večerni sveti maši srečanje članov ŽPS. Vabljeni!

- V četrtek bo po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- V petek bomo končno začeli tudi verouk v Reki.

- Katoliško društvo dr. A. Murka vas vabi na kulturno-izobraževalni večer z naslovom ŠRILANKA – potepanje z nahrbtnikom in dobro voljo.Predavatelj MATJAŽ HORVAT iz Hoč nam govori: Svet je lahko drugačen,svet je lahko tudi predvsem lep. Dobimo se v župnišču v petek, 16. novembra 2012, ob 19. uri. Lepo vabljeni!

- Prihodnjo nedeljo bo pri svetih mašah namenska nabirka, ki bo namenjena delovanju Katoliškega študentskega centra Sinaj in Centra za duhovne poklice. Čeprav veliko dela opravijo prostovoljci, je vendarle delovanje obeh centrov povezano tudi s stroški. Za vsak vaš dar se vam iskreno zahvaljujemo!

- Župnijska Karitas Hoče prijazno vabi na 13. dobrodelni koncert "Odpri srce in dlan", ki bo v nedeljo, 25. 11. 2012, ob 17. uri v kulturnem domu v Hočah.  Nastopajo: Ansambel Mladi Dolenjci, Glasbena skupina Jovibend, Natalija Kolšek, Ansambel Naveza, Maja Oderlap, Ansambel Zaka pa ne in Ansambel Zreška pomlad. Program povezuje g. Domen Hren. Vstopnice po 7,00 EUR boste lahko kupili pri sodelavcih Karitas, v župnišču in uro pred koncertom. PRISRČNO VABLJENI!

- Od 28. decembra 2012 do 2. januarja 2013  bo v glavnem mestu Italije, Rimu, potekalo evropsko srečanje mladih, ki ga v sodelovanju s posameznimi krajevnimi cerkvami ter številnimi mladimi prostovoljci pripravlja redovna skupnost bratov iz Taizéja pod naslovom Romanje zaupanja na zemlji. Tovrstna srečanja so najbolj znana po skupnih molitvah, ki mladega človeka na preprost in privlačen način pritegnejo v skrivnost občestvenega življenja z Bogom. Več o tem si lahko preberete na http://www.drustvo-skam.si/esm/.

- Na polici s tiskom je na voljo:

• nova Družina (1,60 €)
  • novembrsko Ognjišče (2,20 €)
  • Mavrica (3,20 €)

- Prispel je Marijanski koledar. Cena je 2,00 €