Oznanila od 24. do 30. septembra

- Danes je Slomškova nedelja. Ob 150-letnici njegove smrti vabljeni v Maribor, kjer bo danes popoldan na prostoru pred stolnico ob relikvijah blaženega A.M. Slomška ob 14.30 molitveno pričevalno srečanje. Program bodo vodili sodelavci radia Ognjišče. Ob 16. uri bo slovesna sveta maša. Somaševanje slovenskih in sosednjih škofov in duhovnikov bo vodil apostol. nuncij v Sloveniji msgr. dr. Juliusz Janusz.

-  V ponedeljek, 24. septembra, se bodo ob 20.30, ob uri smrti bl. Antona Martina Slomška, po naših cerkvah  oglasili zvonovi. Vsi ste takrat lepo vabljeni k molitvi za kanonizacijo bl. škofa Slomška. Geslo Slomškovega leta 'Svetost prenavlja svet', ki je tudi geslo Slomškove nedelje, nas želi usmeriti v najpomembnejše v življenju kristjana - postati svetnik.

- V torek, 25. 9., bo ob 17.00 uri na Teološki fakulteti v Mariboru (Slovenska 17) informativni dan Katehetsko pastoralne šole. Šola je namenjena vsem, ki želijo poglobiti svoje versko znanje, pridobiti osnove teoloških, filozofskih in antropoloških ved …

- Nick Vujičič v Sloveniji – v sredo, 26. septembra 2012 v Mariboru ob 10.00, Športna dvorana Lukna. Cena vstopnice 8,00 €. Po uspešni turneji v letu 2011, ko je v Sloveniji nagovoril več kot 18.000 ljudi, se sedaj vrača kot mladoporočenec, da nam pove o svojih zadnjih dogodkih, ki delajo njegovo življenje tako neustavljivo.

- Prihodnja nedelja je Mihaelova, zato lepo vabljeni v Razvanje, kjer bo ob 10.00 slovesna sveta maša, ki jo bo daroval pater Milan Holc s Ptujske Gore ob somaševanju domačega župnika.

- Vsi, ki imate radi pravljice, ste prisrčno vabljeni na predstavitev nove knjige, avtorice Marije Magdalene Novak - po domače Marinke. Naslov pravljice je Zvezdica Lučka, ilustracije zanjo pa so nastajale izpod umetniških rok prav tako naše faranke Nevenke Miklič. Ta nova pravljica je torej čisto naša, saj sta obe: tako avtorica kot ilustratorka iz našega kraja. Predstavitev bo v nedeljo 30. septembra ob 17. uri v veroučni učilnici v Hočah. Otroci se boste lahko celo srečali z Zvezdico Lučko in s palčkom Nočkotom iz pravljice. Pridite vsi: otroci, starši, stari starši, sosedje in povabite še koga... ne bo vam žal! To vam zagotavlja Zvezdica Lučka osebno! :)