Oznanila

od 25. 6. do 1. 7. 2012

­- Društvo Slomškova romarska pot vabi na SLOMŠKOV POHOD OB DNEVU DRŽAVNOSTI v ponedeljek, 25. junija 2012, na SLOM pri Ponikvi.  Začetek poti: v Novi Cerkvi pri cerkvi ob 7. uri,v Frankolovem ob 9. uri, v Brdcih ob 11. uri, v Žičah pri kartuziji ob 12. uri, Sveta Uršula ob 14. uri.- - -Sklepna prireditev na Slomu pred Slomškovo domačijo: ob 16.30 kulturni program, ob 17. uri slovesno soma-ševanje za domovino, vodi celjski škof dr. Stanislav Lipovšek. Sledi druženje s pogostitvijo. Pridružite se lahko tudi kjer koli ob poti ali pa na sami končni prireditvi na Slomu.- - - Po končanem slavju bo poskrbljeno za avtobus na izhodišče poti.

­- Na praznik sv. apostolov Petra in Pavla v petek, 29. junija 2012, bodo slovenski (nad)škofje posvečevali nove duhovnike. V Cerkvi na Slovenskem bo letos posvečenih 7 novomašnikov. Naša nadškofija v tem letu nima nobenega novomašnika. Molimo zanje in za nove duhovne poklice.

Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo nabirke pri svetih mašah namenjeni obnovi cerkvenih objektov.

­- Prihodnjo nedeljo bo sv. maša tudi pri sv. Lenartu. Po njej bo telovska procesija. Vabljeni!

- Na polici s tiskom je na voljo:

• novomašna Družina (ker smo naročili več izvodov, jo lahko kupite tudi tisti, ki niste naročeni)
  • Ognjišče