3. zakonska skupina

• po dogovoru - enkrat mesečno, predvidoma drugo soboto v mesecu

Naša zakonska skupina je sestavljena iz mlajših parov, v čemer se razlikuje od ostalih dveh skupin. Nastajala je kar nekaj časa, saj je bila pogojena s sklenitvijo zakramenta svetega zakona.

Nekaj mesecev pred nastankom smo se z nekaterimi prijatelji pogovarjali o tem, kako bi bilo lepo imeti skupna srečanja tudi po sklenitvi zakonske zveze. Dva para sta bila takrat že poročena, ostala dva para pa sta se poročila v letu 2005. Po najini poroki sva povabila tri pare, ki so se z veseljem odzvali na najino povabilo. Posebnost naše skupine je, da vsak par prihaja iz druge župnije.

Prvo srečanje

je potekalo nekoliko v ''rokavicah'', saj se vsi nismo poznali med seboj, prav tako nismo imeli načrta, kako naj bi srečanja potekala. Gospod župnik nam je predstavil dva načina, po katerih bi lahko naša srečanja potekala. Naša skupina se je odločila za skripto ''Zakonca na skupni poti'', ki sta jo izdala zakonca Siter. Ko smo se dogovorili o formalnostih, smo nekaj časa usklajevali termine za naša srečanja, saj so urniki naših služb različni, pa tudi kar nekaj skupin se zbira v župnišču. Nazadnje smo se odločili za drugi ponedeljek v mesecu.

Prva srečanja so potekala nekoliko v tipanju in spoznavanju članov skupine. Zanimivo je bilo, da smo se zbrali pari, ki smo bili takrat poročeni »že« dve leti in pol, drugi pa šele nekaj mesecev. Kmalu po novem letu nas je poklical gospod župnik in nas vprašal, če se nam lahko pridruži še en zakonski par. Seveda smo privolili in sedaj je v naši skupini pet zakonskih parov. V letu 2006 so trije zakonski pari dobili novega člana, zato smo bili bolj poredko prisotni vsi. A srečanja so vseeno potekala redno.

Člani naše zakonske skupine:

• Tina in Primož

• Saša in Gregor

• Mirjam in Gorazd

• Barbara in Jure

• Marko in Rebeka

• Duhovni asistent Alojz Petrič

Zbiramo se praviloma vsak drugi ponedeljek v mesecu (če se ne dogovorimo drugače),  vsako srečanje pa vodi eden izmed parov.

Skozi srečanja smo se spoznavali, včasih si zastavljali podobna vprašanja, iskali odgovore nanje…. Lahko rečeva, da sva po začetnih srečanjih spoznala, da se mladi zakonci pri ustvarjanju skupnega družinskega življenja srečujemo s podobnimi težavami.

Srečanja potekajo v veselem razpoloženju, saj se dostikrat nasmejimo kakšnim dogodkom in primerom iz naših vsakdanjikov. Gospod župnik nam pomaga in nas usmerja, saj se včasih oddaljimo od teme. Nekatera vprašanja v skripti se nam zdijo nenavadna, saj zvenijo nekako tako: »Primerjajte svoje zakonsko življenje sedaj in na začetku vajine skupne življenjske poti…« Ob njih smo se dogovorili, da bomo nanje odgovarjali čez nekaj let in potem modrovali o razlikah.

Zakonska skupina nama ogromno pomeni, saj se v današnjem času mladi zelo redko odločajo za zakrament svetega zakona. Vesela sva, da smo se našli mladi, ki pa smo vendarle stopili na to pot. Zakonska skupina je prežeta z domačnostjo, veseljem in iskrenostjo in nam daje možnost, da se vedno znova drug drugemu odpiramo in si znamo med seboj prisluhniti.

Hvala Bogu za vse darove, ki nam jih daje po skupini in nas tako uči živeti zakonsko življenje.